Két győzelem a Cigánd otthonában

5-0-ra, majd 6-1-re is vezetett a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola U-14-es csapata a Cigánd vendégeként, de a hazaiak nem adták fel, és nyolc perc alatt három gólt szereztek, ami csak a végeredmény kozmetikázásához volt elég, így Jankovics Sándor alakulata továbbra is magabiztosan halad a bajnoki cím felé. Elképesztő hatékonysággal termeli a gólokat Kenderesi Dávid, aki az utóbbi három meccsen összesen 14 alkalommal volt eredményes.

A félidei 0-0 után a találkozó hajrájában döntötte el a három pont sorsát U-15-ös csapatunk. A cigándi győzelemnek köszönhetően továbbra is listavezető Szabó János együttese. Felemásra sikeredett a mezőkövesdi látogatás, a DSC-SI U-17-es gárdája nem kímélte a hazaiakat, Bereczék gólparádét tartottak, míg az U-19-esek összecsapása után a debreceniek szomorkodhattak.

Eredmények:

19. forduló

NB II. U-14 Észak-Kelet:

Cigánd SE – DSC-SI 4 – 6 (0-3)

Gólszerző: Kenderesi Dávid (3), Mak Dominik, Simon András, Éles Máté

Edző: Jankovics Sándor

Értékelés:,, A viharos, hideg szél segítségét nagyon jól kihasználtuk az első félidőben, a második játékrészben a Cigánd is jól élt ezzel a lehetőséggel. Ilyen időjárási körülmények között is maximálisan helyt állt csapatom, és továbbra is veretlenül, 3 pont előnnyel vezeti a bajnokságot. Gratulálok csapatomnak ehhez a nagyszerű teljesítményhez.”

NB II. U-15 Észak-Kelet:

Cigánd SE – DSC-SI 0 – 2 (0-0)

Gólszerző: Tóth-Balogh Ákos, Kányádi Richárd

Edző: Szabó János

Értékelés:,, Olyan mérkőzést játszottunk, amilyenre számítottam. Nemcsak az ellenféllel kellett megküzdenünk, hanem a játéktér állapotával valamint a nagy széllel is. Nehézzé tettük magunknak a mérkőzést, mert a helyzeteinket nem tudtuk gólra váltani, de a csapatom végig hittel játszott és a találkozó hajrájában sikerült eldöntenie a 3 pont sorsát. Rendkívül értékes győzelemnek tartom ezt a mai sikert és ez erőt kell, hogy adjon a folytatáshoz. Nagy dicséretet érdemelnek a srácok!”

NB II. U-17 Észak-Kelet:

Mezőkövesdi Zsóry SE – DSC-SI 0-5 (0-2)

Gólszerző: Berecz Rafael (2), Arany Márió, Rácz István, Szabó Bence

Edző: Selyem Nándor

Értékelés: ,, A találkozó 90 percében esélyt sem adva szereztük meg a 3 pontot. Ügyesen, szórakoztatva és szép gólokkal ajándékoztuk meg magunkat. Ellenfelünknek nemigen feküdt az agresszív letámadásunk, rövid passzos játékunk. Több gólhelyzetet sikerült kialakítanunk, melyből ötöt értékesítettünk. A csapat játéka pozitív irányba halad tavasszal. Továbbiakban is ezt a hozzáállást várom el a fiúktól.”

NB II. U-19 Észak-Kelet:

Mezőkövesdi Zsóry SE – DSC-SI 2-0 (1-0)

Edző: Benczik Zsolt

Értékelés:,, Szombaton a 4. helyezett Mezőkövesdhez látogattunk, egy nagyon szervezett és támadó focit játszó csapathoz. A mérkőzés elején visszaálltunk és a megszerzett labdákkal gyors kontratámadásokat vezettünk, sajnos a négy 100%-os helyzetünkből egyet sem tudtunk berúgni. A mezőkövesdi támadók is sok borsot törtek az orrunk alá, nehezen tudtuk őket tartani, a sok lehetőségükből egyet gólra is váltottak, így előnnyel mehettek a szünetre.

A második félidőre egy nyíltabb játékra váltottunk, de egy buta hiba miatt tizenegyeshez jutott az ellenfél, amit ki is használt. Hiába alakítottunk ki újabb ziccereket, gólt nem tudtunk szerezni, így összességében megérdemelten nyert a hazai csapat.”