A DSI Debrecen hat pályára lépő csapatából három nyert, egy döntetlent játszott, míg kettő vereséggel zárta az októbert.

Jankovics Sándor veretlen, listavezető együttese Orosházán folytatta a sikerszériát szombaton, nem sokkal ebédidő után. Bár a házigazdák a 3. helyen álltak, a két gárda közti különbség hamar megmutatkozott. Fiataljaink szemre tetszetősen futballoztak, birtokolták a labdát, állandó veszélyben tartották az orosházi kaput. A fölény a 28. percben góllá érett, Nagy Ákos értékesítette helyzetét, majd nem sokra rá Bagi Tamás duplázta meg az előnyt. A második félidőben is a Jankovics-tanítványok domináltak, ám az újabb találatra a 90. percig kellett várni, ekkor Zsoldos Máté zárta le a mérkőzést.

Bende Tibor 2. helyen álló csapata a sereghajtó Mátészalkát fogadta vasárnap délelőtt, mely párharcnak tanítványai voltak az esélyesei. A mérkőzés viszont nem a várakozások szerint alakult, a fiúk eléggé visszafogott teljesítményt nyújtottak. A gondokat tetézte, hogy büntetőből a szabolcsiak szerezték meg a vezetést és nagyon úgy nézett ki, meg is nyerik a mérkőzést. Ám az utolsó percben Vietorisz Bence villant és megmentett egy pontot övéinek.

Nem várt könnyű mérkőzés Kaszás János alakulatára a 8. fordulóban, ugyanis az éllovas Hatvan vendégeként léptek pályára. A házigazdák irányították a játékot, ám ez annak is köszönhető, hogy U16-osaink elég pontatlanul, sok hibával futballoztak. Bő félóra elteltével előnybe került a Hatvan, de ha kicsit bátrabbak a fiúk, akár le is dolgozhatták volna hátrányukat. Ez nem jött össze, ráadásul a mérkőzés hajrájában bebiztosította győzelmét a Heves megyei gárda.

Sereghajtó fogadta az éllovast, ugyanis pont nélkül az utolsó helyen álló Cseke tanítványok a makulátlan mérleggel rendelkező FILO alakulatát látták vendégül. Bár a szabolcsiak mellett szólt a papírforma, az első percben előnybe is kerültek, de fiataljaink sokáig jól tartották magukat. A 65. perctől viszont kijött a két csapat közti különbség, negyedóra alatt négyszer vette be a FILO Bíró Levente kapuját és nyolcadik győzelmét is begyűjtötte.

Kiválóan kezdtek Győrösi Péter srácai Nyíradonyban, Komódi Ferenc révén már a 4. percben megszerezték a vezetést. A jó játék újabb gólban is megmutatkozott, a 26. minutumban Milbik Máté duplázta meg az előnyt. Szinte azonnal szépítettek a hazaiak, ám Komódi és Kiss Sebestyén tudatosította a házigazdákkal, ezen a meccsen csak debreceni győzelem születhet. A kék-fehéreknek még sikerült zárkózniuk, de ezzel el is lőtték minden puskaporukat. Ifjoncainknak viszont még marad gól a tarsolyukban, Komódi és Milbik után Holhós Milán is megzörgette a hálót, ezzel 7-2-vel zárult a párharc.

Szabó Imre gyerekei játékban ugyan elmaradtak tudásuktól, ám a lelkesedéssel nem volt gond, visszafogott teljesítménnyel is nyerni tudtak Nyíradonyban. A találkozón egy gól született, melyet az 56. percben Tóth Nimród jegyezhetett.

U19

MLSZ Regionális U19 Délkelet "B" csoport 9. forduló

OMTK-ULE – DSI Debrecen: 0-3 (0-2)

DSI Debrecen: Meszesán – Virág, Zsoldos, Juhász, Nagy Á., Vietorisz Á. (Vadász 56’), Haraszin, Kovács D. (Törőcsik 78’), Bagi (Bodnár 56’), Berki, Lukács (Szabó Z. 78’)

Edző: Jankovics Sándor

Gólszerzők: Nagy Á. 28’, Bagi 37’, Zsoldos 90’

Jankovics Sándor: Idegenben sohasem könnyű játszani. Mi Orosházán megmutattuk, nem véletlenül vagyunk a tabella tetején. Csapatom mindent megmutatott a foci szépségéből. 3-0 arányban nyertünk. Olyan hittel és alázattal játszottak a srácok, ami joggal vetíti elénk, eléjük a szép jövőt a profi világban.

U17

MLSZ Regionális U-17 Kelet "A" Csoport 9. forduló

DSI Debrecen – Mátészalka: 1-1 (0-0)

DSI Debrecen: Szász, Kalmár (Kapczy 59’), Kerezsi (Tasi A. 59’), Szőllős (Juhász 51’), Botos (Czakó 76’), Bácsi (Havasi 59’), Tasi B. (Lengyel 71’), Győri, Szopka, Pistritu (Dihen 76’), Vietorisz B.

Edző: Bende Tibor

Gólszerző: Vietorisz B. 90’

Bende Tibor: Úgy játszottunk döntetlent a Mátészalka ellen, hogy rendkívül lassúak és pontatlanok voltunk, bosszantottak a hibák, az eladott labdák. Büntetőből szereztek vezetést a szabolcsiak. Utána hiába támadtunk sokat, csak a 92. percben sikerült egyenlíteni. Ez a találat azonban szép volt. Egy sarkazás után, a hátvéd Vietorisz ment az ellenfél kapuja elé és ő mentett meg egy pontot, ebben a szezonban már nem először.

U16

MLSZ Regionális U-16 Keleti-csoport 8. forduló

Hatvan – DSI Debrecen: 2-0 (1-0)

DSI Debrecen: Sinka – Kalapos, Kocsis, Rácz, Kovács D., Kéki, Gulyás (Szalontai 70’), Pecséri, Kiss I. (Tarr 70’), Tóth Z. (Esztergomi 70’), Máté (Virág 60’)

Edző: Kaszás János

Kaszás János: Tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk a listavezető ellen. Kicsit meg is ijedtünk, mert nagyon pontatlanul és körülményesen játszottunk. A Hatvan megérdemelten nyert 2-0-ra, gratulálok nekik.

U14

MLSZ Regionális U14 Kelet B-csoport 9. forduló

DSI Debrecen – FILO SE: 0-5 (0-1)

DSI Debrecen: Bíró – Bihari, Szabó K., Lakatos (Fülöp 62’), Tóth B. (Pásztor 62’), Szőke, Lehner, Baranyai, Egeresi, Nagy R., Nagy L.

Edző: Cseke Bence

Cseke Bence: Sokáig jól tartottuk magunkat, meglepően futballoztunk a Nyíregyháza ellen. Aztán kijöttek a fizikális és képességbeli különbségek. Pedig a második félidőben támadóbbak lettünk, talán ez is okozhatta, hogy a hetvenedik perc tájékán elfáradt a társaság. Az ötgólos vereség túlzásnak tűnhet, de ennyivel jobb volt ellenfelünk.

U13

MLSZ Regionális U-13 Északkeleti-csoport 7. forduló

Nyíradony – DSI Debrecen: 2-7

DSI Debrecen: Cseke – Komódi, Magyari, Varga L., Kiss S., Milbik, Tóth K., Gulyás, Mosdóczi

Cserék: Kovács-Vitéz, Horváth T., Holhós, Sebők, Csáki, Bendik

Edző: Győrösi Péter:

Gólszerzők: Komódi 4’, 32’, 63’, Milbik 26’, 69’, Kiss S. 35’, Holhós 79’

Győrösi Péter: Érdekes, fordulatokkal teli meccs volt Nyíradonyban. Még verbális összetűzés is volt a pályán, emiatt egy adonyi gyereket le kellett küldeni a játékvezetőnek. Ilyen körülményekhez a mi fiaink nem szoktak hozzá, de úgy gondolom nincs is helye a focipályán a hasonló megnyilvánulásoknak. Talán emiatt nem lett kétszámjegyű a győzelmünk. A hét rúgott gól kiváló, a két kapott benne van a játékban.

U12

MLSZ Regionális U-12 Északkeleti-csoport 7. forduló

Nyíradony – DSI Debrecen: 0-1

DSI Debrecen: Szerepi-Nagy, Tóth Nimród, Tóth Nándor, Sipos, Aukszi, Szűcs, Nagy G., Müller, Béres

Cserék: Melczer, Dombrádi, Béke, Simon, Illés

Gólszerző: Tóth Nimród 56’

Szabó Imre: Igaz, hogy nyertünk Nyíradonyban, de nem vagyok teljesen elégedett. Az első félidő számomra értékelhetetlen volt. Szünet után, alapos fejmosást követően agresszívabbak lettünk. Ennél sokkal több kell a folytatásban.