Kácser Zita és Juhász Balázs győzelmével ért véget Szombathelyen Magyarország 2017. évi 10 kilométeres utcai futóbajnoksága.

A nők mezőnyében 23, míg a férfiaknál 40 induló vágott neki a négy, egyaránt 2,5km-es körnek a vasi megyeszékhelyen megrendezett OB-n. A kellemes, kissé felhős időben a DSC-SI atlétája, a címvédő Kácser Zita rögtön az élre állt, és utcai egyéni csúccsal (34:30) szerezte meg a győzelmet a tizenhat másodperccel később célba érő Tóth Lili Anna (DOVASE) előtt.

Jóval szorosabb befutót hozott a férfiak versenye, ahol Juhász Balázs (DSC-SI) és Kovács Tamás (VEDAC) nagyot küzdött, a végén a három másodperces előnyének köszönhetően a cívisvárosi atléta örülhetett (30:31) a felnőtt és az U23-as bajnoki címének egyaránt.

Fotó: atletika.hu