Az első fordulóban kiütéses sikert arató Tarpa óriási pofont kapott Debrecenben.

A DSC-SI fiatalabb korosztályai is megkezdték szereplésüket a 2018-2019-es pontvadászatban. A nyitó fordulóra kiírt mérkőzéseket majd október végén játsszák le csapataink. Hazai pályán kiváló teljesítménnyel és remek játékkal gyűjtötte be a három pontot a DLA ellen Szabó János legénysége, a duplázó Szegvári Ákos vezérletével. Az U14-es gárdánk verseséggel kezdte a bajnokságot.

A Tarpa együttesét fogadta Jankovics Sándor és Selyem Nándor gárdája, a mérleg 1-1 győzelem és vereség. Az U17-es mérkőzés elején tíz perc alatt ötször rezdült a szabolcsiak hálója, az extra teljesítmény nyújtó Spitzmüller Levente öt gólig, a csapat pedig tizenegy találatig jutott.

Az U19-es párharcban félidőben még vezetett a DSC-SI, a második felvonásban viszont a vendégek fordítottak.

Eredmények:

2. forduló

U-14 II. osztály Észak-Kelet:

DSC-SI - DLA 0 – 3 (0-2)

Edző: Balogh József

Értékelés:,, Az első félidőben nagyon visszafogottan és bátortalanul játszottunk. Kevés párharcot nyertünk meg, ha viszont sikerült labdát szerezni akkor nehézkesen lendültünk támadásba.  A második játékrészben már sokkal harciasabban és bátrabban játszottak a fiúk. Teljesen átvette a csapat a játék irányítását és több ziccert, illetve gólhelyzetet is sikerült kialakítani. Sajnos elmaradt a gól illetve a pontszerzés. A második félidei teljesítményre lehet alapozni és építkezni!

U-15 II. osztály Észak-Kelet

DSC-SI – DLA 2 – 1 (1-0)

Gólszerző: Szegvári Ákos (2)

Edző: Szabó János

Értékelés:,, Pár héttel ezelőtt egy edzőmérkőzés során nagyon sima vereséget szenvedtünk el a mai ellenfelünktől. A mostani találkozón sokkal többet kaptam a csapatomtól, mint amit álmomban is csak reméltem. Öröm volt nézni a srácok tudatos játékát és a hihetetlen akarásukat. Volt némi szerencsénk, hogy bravúros győzelemmel rajtoltunk a bajnokságban, de ezért százszázalékig megdolgoztak a gyerekek. Büszke vagyok rájuk egytől egyig!

2. forduló

U-17 III. osztály Észak-Kelet:

DSC-SI – Tarpa 11 – 0 (7-0)

Gólszerző: Spitzmüller Levente (5), Nagy Dániel (2), Asztalos Márton (2), Nemes Zétény Márton, Varga Balázs

Edző: Jankovics Sándor

Értékelés:,, Ha lehet olyat mondani, hogy tökéletesen játszott a csapat, akkor ez a mérkőzés oda tartozik. Az első perctől kezdve kézben tartottuk a mérkőzést, mezőnyfölényben játszottunk, irányítottuk a játékot. Amit kértem a játékosoktól a mérkőzés előtt, maximálisan betartották, a támadásokat úgy építették fel, ahogy edzéseken gyakoroltuk. Már az első félidőben hétszer tudtunk betalálni az ellenfél kapujába, a másodikban kevesebb gólt szereztünk, de a játék minősége nem romlott. Mindenkinek megadtam a lehetőséget, hogy pályára léphessen, a fiatalabbak is éles helyzetben mutathatták meg magukat. Gratulálok az egész csapatnak a látványos játékhoz és a nagyszerű győzelemhez.

U-19 III. osztály Észak-Kelet:

DSC-SI – Tarpa 1 – 3 (1-0)

Gólszerző: Szabó Bence

Edző: Selyem Nándor

Értékelés:,, Sajnos vereséget szenvedtünk hazai pályán. Játékunk kissé enervált volt, lassan, körülményesen szövögettük támadásainkat, védekezésben sokszor határozatlanok voltunk. Még így is megszereztük a vezetést egy hatalmas lövéssel. Sőt ezután kihagytunk egy óriási helyzetet, ami ellenfelünket tette bátrabbá. Remélem az iskolakezdés meghozza a foci minden örömét! Sokkal többet kell nyújtani a pályán."