Az EYBL 3. játéknapján már két meccset játszottak a debreceniek.

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, egyik csapat sem tudott ellépni ellenfelétől a kőkemény védekezéseknek köszönhetően. A negyed közepére azonban megtört a debreceniek játéka, hat pontos előnyt sikerült kiharcolniuk a szlovákoknak. Elsősorban a jól működő letámadásnak hála sikerült a negyed végére felzárkózni a Tóth Bence vezette hajdúságiaknak, s döntetlennel zárták az első felvonást.

Három perc elteltével nem érkezett válasz kilenc hazai pontra, ám ekkor valamiért elkezdtek kapkodni a debreceni fiatalok. A SBK Levice végig futott az eredmény után, de extra dobóformájuknak köszönhetően előbb utolérték vendéglátójukat, majd az utolsó percben kapott ajándék kosarakkal a nagyszünetre már két pontos vezetésük birtokában mehettek.

A második félidőben sem változott a játék képe, végig kiélezett mérkőzést láthattak a nézők. A 26. percben a szlovákok egyik legfontosabb játékosa megkapta ötödik személyi hibáját, de a döntetlen közeli eredmény továbbra is megmaradt. Az,hogy az utolsó negyedet nem egálról kezdhették az együttesek, csak Csomor Péternek köszönhető, aki a negyed végi triplájával három egységnyire változtatta a differenciát.

A negyedik negyed is – az előzőhöz hasonlóan- Gáspár kettesével kezdődött, de a vendégek továbbra sem adták fel, megfordították az eredményt (70-71). Ráthonyi Tamás időkérése a tegnapi naphoz hasonlóan ismét pazarul sült el, hiszen egy 8-2-s rohanás után a vendégek vezetőedzője volt kénytelen magához hívni tanítványait. A mérkőzés utolsó fele a csapatok vezéreiről szólt, Batovsky és Csomor külön csatát vívott egymással. A szlovákok tehetsége mindent megtett a felzárkózás érdekében, de a hazaiakk dobógépe két nagyon fontos hárompontossal eldöntötte a mérkőzést.

Harmadik találkozóját is megnyerte tehát az EYBL Közép-európai régiójában a DKA-DSI, így jöhetett a szintén hibátlan teljesítménnyel álló Vasas Akadémia.  A találkozó pikantériája, hogy a debreceni selejtező döntőjének is titulálható mérkőzés, a két évvel ezelőtti bajnoki finálé ,,újrajátszása” volt.

Látszott, hogy tartanak egymástól a csapatok, kicsit megilletődött játék folyt az első két percben. A vendégek találtak magukra először, és kiváló védekezésük mellett elkezdték kihasználni a lehetőségeiket. Két kettes és két hárompontos után már 10-0-ra vezettek a Pasarétiek, melynek hazai időkérés lett az eredménye. A fejmosást követően kezdtek magukra találni a hajdúságiak, de a negyed végéig nem tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz (11-20).

A második felvonás is pocsékul kezdődött debreceni szempontból, három egymást követő Vasas tripla után Ráthonyi Tamás kénytelen volt kikérni második idejét is (29-13). Hiába próbált ki több védekezési formát is a hazai alakulat, a 15 pont körüli különbség állandósulni látszott. Felállt védelem ellen nagyon szenvedtek Vezendiék, így a félidőig nem változott jelentősen a differencia.

Tizenhárom pontos lemaradását úgy tűnt, hogy van esély ledolgozni a debreceni fiataloknak, hiszen a játékrész rögtön egy Csomor triplával kezdődött. Ezt követően azonban újra megrázta magát a fővárosi együttes, Somogyi Ádám vezetésével egy 11-0-s rohanást produkáltak, s a húsz pontos hátrány teljesen leblokkolta a hazaiakat. Megalkuvást nem tűrve küzdöttek Gáspár Mátyásék, de ezen a mérkőzésen egyszerűen semmi sem akart összejönni. A Vasas zárt védekezését szinte képtelenség volt feltörni, míg üres helyzeteiket könyörtelenül kihasználták a pasarétiek.

A Vasas végül megérdemelt, huszonnégy pontos diadalt aratott a kissé fáradtan mozgó Debrecen otthonában, melynek köszönhetően a tornát is megnyerte, míg a hazaiak a harmadik helyért járó serleget vihették haza. A torna All-Star csapatába Somogyi Ádám (Vasas) mellett Csomor Péter is bekerült, míg a legjobb védőnek Schiller Leventét (Vasas) választották.

Az EYBL csoportkörének második felvonására Szombathelyen kerül sor, jövő év januárjában, ahol minden esélye meg lesz a DKA-DSI csapatának kiharcolni a döntőbe jutást.

SBK Levice – Debreceni Kosárlabda Akadémia-DSI  76-86 (22-22; 25-23; 18-23; 11-18)

DKA-DSI: Gáspár 8, Vezendi 6, Solyom 4, Pór 2, Kálmán 8 cserék: Csomor 32/9, Tóth 18/3, Virágh 2, Balázs 6, Gyarmati -, Balázsi -,

Vasas Akadémia – Debreceni Kosárlabda Akadémia-DSI 80-56 (20-11; 20-16; 25-16; 15-13)

Vasas Akadémia: Csík 8/6; Somogyi 27/15; Schiller 8, Zsombor -, Bencsik 7/3 cserék: Garamvölgyi 5/3, Honti 15/9, Koflanovics -, Bulyaki 10/6, Balog -, Kelenföldi -, Boldizsár –

DKA-DSI: Gáspár 4, Kálmán 4, Csomor 15/6, Vezendi 3, Sólyom 2 cserék: Tóth 14, Virágh 12, Balázs 2, Gyarmati -, Balázsi -, Valner –