A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola atlétája a Val de Reuil-ben megrendezett fedettpályás versenyen nyert 60 méter gáton.

A budapesti idénynyitó régiós atlétikai bajnokságon aratott győzelme után gall földön sem talált legyőzőre a DSC-SI elmúlt évének legjobb sportolója.  A tavalyi U23-as Eb-n és az Universiadén egyaránt bronzérmes Kozák Luca mintegy ötszázad másodpercet faragott az általa tartott utánpótlás rekordon, és 8,09-es eredménnyel elsőként ért célba 60 gáton, megelőzve többek között az amerikai Nia Alit, aki kétszeres fedett pályás világbajnok, és jelenleg is címvédő ezen a távon.

„Nagyon szuper volt a szervezés. Igazából már a múlt héten éreztem, hogy jó formában vagyok, és az volt az elsődleges cél, hogy az akkori eredményemen javítsak. Nagyon jó mezőny gyűlt össze, nem gondoltam, hogy nyerni tudok” – mondta a verseny után Kozák Luca.

Végeredmény:

60 m gát: 1. Kozák Luca 8.09, 2. Ploticina (ukrán) 8.15, 3. Neziri (finn) 8.15, …5. Ali (amerikai) 8.34

Szenzációs formában: Új egyéni és országos csúccsal győzött Franciaországban Kozák Luca!