A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola öt sportolóval képviselteti magát a hollandiai Atlétikai Európa-bajnokságon.

A DSC-SI atlétája, a portlandi fedett pályás világbajnokságot is megjárt Kerekes Gréta július 6-án (szerda) 11.40-kor áll rajthoz az előfutamban.

,,Nagyon örülök az eddig szezonomnak, hiszen a fő cél volt az Európa- bajnokság volt. Nagyon jól időzítettünk a szint megfutásával. Keményen dolgoztunk az edzőmmel és szerintem nagyon jó úton járunk, hisz még csak egy éve dolgozunk együtt. Hatalmas egyéni csúccsal teljesítettem az Eb szintet (13.15 és az Eb szint 13.30 volt) és ez magabiztosságot nyújt. Nem szeretnék arról beszélni, hogy mi a célom az Eb-n, nyílván minél jobban szeretnék szerepelni és minél előrébb végezni.”-fogalmazott a 100 gáton és a 4x100-as váltóban is érdekelt sportoló.

A XXIII. Atlétikai Európa-bajnokság helyszíne az amszterdami Olimpiai Stadion lesz július 6-10. között.