A Debreceni Sportcentrum-Sportiskolát három nő és két férfi atléta képviseli az amszterdami Európa-bajnokságon.

A tavalyi svédországi junior Eb-n 100 gáton ezüstérmes Kozák Luca a Budapest Openen egyéni rekorddal hangolt a kontinensviadalra:

,,A sikeres fedett pályás idény után bizakodva vártam a szabadtéri szezont. A fő célunk egyértelműen az Európa-bajnokság volt, amire 13,30 volt a nevezési szint. Reménykedtem, hogy meg tudom futni ezt az időt, és a Budapest Openen sikerült is két egyéni csúcsot futnom. Az előfutamban 13,31-et, majd a döntőben 13,20-at futottam, amivel beállítottam a korosztályos országos csúcsot. Ezzel a 13,20-as futással tartoztam magamnak, hiszen a tavalyi évben a Junior Európa- bajnokságon ennyivel lettem második, de ott a megengedettnél nagyobb volt a hátszél, ezért nem volt hiteles eredmény. Most egyértelműen az a cél, hogy csúcsformában érkezzek Amszterdamba, szeretném tovább javítani az egyéni csúcsomat. Én vagyok a csapat egyik legfiatalabb tagja, remélem sok tapasztalattal és jó eredménnyel érkezek majd haza, amit majd kamatoztatni tudok a következő években is.”-zárta gondolatait a selejtezőkben július 6-án (szerda) 11.40-kor rajthoz álló atléta.

A XXIII. atlétikai Európa-bajnokság helyszíne az amszterdami Olimpiai Stadion lesz július 6-10. között.