Remekeltek a DSC-SI labdarúgó csapatai a bajnokság hatodik fordulójában.

A kazincbarcikai fellépés után ismét idegenben lépett pályára az U-17-es és az U-19-es együttes. Szabó János tanítványai Hajdúböszörményben a szünetben minimális előnnyel vezettek, melyet a második játékrészben még sikerült növelni, így továbbra is tartja,,ezüstös” pozícióját a csapat.

Fordulatos meccsen nagyot küzdött a két évvel idősebb társaság, hiszen félidőben még a hazaiak vezettek, de a szünet után Berecz Rafael jóvoltából szinte azonnal sikerült az egyenlítés, majd Tüzes és Pallagi góljaival már bebiztosította győzelmét a DSC-SI.

A fiatalabbak hazai pályán a nyíregyházi FILO-val meccseltek. Az U-14-es összecsapáson a szabolcsiak erejéből az egyenlítésre még futotta, de arról, hogy a listavezető itthon tartsa a három pontot, pár perccel később a legutóbbi fordulóban mesterhármast jegyző Szutor Tamás gondoskodott.

Megtartotta százszázalékos mérlegét Jankovics Sándor gárdája, a négy gólig jutó Barta Ricardo vezényletével 2-2 után kiütés lett a vége.

A megyei pontvadászatban Zolnai Lajos csapata félidőben még hátrányban volt a DLA-val szemben, melyet a végére sikerült egalizálni.

Eredmények:

6. forduló

U-14 II. osztály Észak-Kelet:

DSC-SI – FILO SE Nyíregyháza  2 – 1 (0-0)

Gólszerző: Bernád Szabolcs, Szutor Tamás

Edző: Selyem Nándor

Értékelés:,, Újabb rangadót sikerült megnyernünk. A találkozón egyenlő erők küzdelméből mi kerültünk ki győztesen. A mérkőzésen esett három szép gólból kettőt mi szereztünk és ezzel nyertünk.”

U-15 II. osztály Észak-Kelet:

DSC-SI – FILO SE Nyíregyháza  6 – 2 (3-2)

Gólszerző: Bartha Ricardo Erik (4), Simon András, Sustyák Bálint

Edző: Jankovics Sándor

Értékelés:,, 2-2-nél érezte át a csapat, hogy bajba kerülhetünk és a második félidei remek játékunkkal -amelyhez nagymértékben hozzájárultak a cserék is- 6-2- re fordítottunk a nagy igyekezettel küzdő FILO ellen.”

6. forduló

U-17 III. osztály Észak-Kelet:

Hajdúböszörményi TE- DSC-SI 1 – 3 (0-1)

Gólszerző: Szabó Ábel, Varga Antal, Gabella József

Edző: Szabó János

Értékelés:,, A bajnokság eddigi mérkőzései közül most nyújtottuk a legjobb teljesítményt. Erre szükség is volt, mert egy nagyon egységes és agresszív ellenféllel találkoztunk. Rengeteg energiát mozgósítottunk a győzelem érdekében, védekezésben és támadásépítésben is nagyon sok pozitív dolgot kaptam vissza a csapatomtól. Egyedül a helyzetek kihasználásával nem lehetek ismételten elégedett, de természetesen jár a gratuláció a srácoknak!”

U-19 III. osztály Észak-Kelet:

Hajdúböszörményi TE- DSC-SI 2 – 4 (2-1)

Gólszerző: Sztáray Bence, Berecz Rafael, Tüzes Zsolt, Pallagi János

Edző: Benczik Zsolt

Értékelés:,, Nehéz mérkőzésre készültünk Hajdúböszörményben, a sok sérülés és betegség miatt kevesen tudtunk edzeni a héten. Dominánsan kezdtünk, érződött a csapaton, hogy bizonyítani szeretnének. Sok helyzetet dolgoztunk ki és a vezetést is megszereztük, de érthetetlen figyelmetlenségek miatt mégis az ellenfél mehetett előnnyel a szünetre. A csapat átérezte, hogy még több energiát kell mozgósítanunk és ez sikerült is, meg tudtuk fordítani a mérkőzést és összességében megérdemelt győzelmet arattunk.”

U-14-es Megyei Bajnokság

DSC-SI - DLA 2 – 2 (0-1)

Gólszerző: Tóth Csaba, Pelles Gábor

Edző: Zolnai Lajos

Értékelés:,, Mezőnyben feléjük nőttünk, de ezúttal a helyzetkihasználás sikerült gyengébben csapatomnak. Ugyanakkor dicséretes, hogy az Akadémia csapatában kilenc, 2003-as gyerek játszott.”