Az elmúlt hétvégén több versenyen is képviseltette magát a DSI – DKSI versenyzői kollektívája, nem is akárhogy.

Győzelmekkel kezdték a hónapot a debreceni bringások. Ifj. Kovács Béla, vagyis Béci Belgiumban állt rajthoz a szezon első CX versenyén, U15-ös kategóriában a baal-i tartományi bajnokságon indult. (Baal a cyclocross legenda Sven Nys otthona.) Utolsó rajthelyről a dobogó legfelső fokára ért!

Elindult a Cyclo-cross Magyar Kupa is, az első futamra Zalakaroson került sor, az 1. Karoscross Cyclo-Cross versenyen. Gyetkó Péter, Gyetkó Dániel és Vizi Gáspár vettek részt a versenyen, U13-ban Peti 9. helyen, U17-ben Dani 5., Gáspár a 7. helyen végzett.

Vasárnap a komáromi VI. Brigetio Időfutamon Németh Bettina Tímea WU19-ben első helyen végzett, a női abszolút kategóriában pedig a harmadik helyen zárt.

Ugyanezen a napon a XIX. Üveghuta Kupán is sikeresen szerepeltek a DSI-DKSI csapat színeiben induló fiúk és lányok. Országúti Ifjúsági kategóriában Csáki Szabolcs első, Soós Olivér második, MTB férfi felnőtt kategóriában Porcsin Levente első helyen végzett. Klokocs Kata kategóriájában győzött, Boross Károly a master3 indulói között bronzérmes lett.

Fotó: Vígh Attila