Klekner Hanga, Kerekes Gréta és Szilágyi Réka aranyérmet szerzett, de Török Gergely és Koroknai Máté is szépen teljesített a Magyar Nagydíjsorozat budapesti versenyén.

A vb-kvalifikáció szempontjából is fontos versenyt rendeztek a budapesti Lantos Mihály Sportközpontban péntek délután, a bronz minősítésű Magyar Nagydíjsorozat első állomásán több debreceni atléta is rajthoz állt. Elsőként a DSC-SI kiváló rúdugrója, Klekner Hanga mérettette meg magát a nemzetközi mezőnyben, ellenfelei között ukrán és német versenyző is volt. Mindketten feladták a leckét a többszörös magyar bajnok rúdugrónak, miután Marina Kilipko elsőre, míg Jacqueline Otchere harmadikra vitte át a 422 centiméteres magasságot, amely Hangának is első kísérletre megvolt. 432 centiméteren azonban már csak a debreceniek kiválósága tudott átjutni, ezzel meg is nyerte a rangos viadalt.

„A kedvezőtlen széljárás ellenére jó verseny volt, örülök, hogy ismét négy méter harminc centiméter fölé jutottam – értékelt a Debreceni Sportéletnek az aranyérmes Klekner Hanga. – Azért hibák is vannak, lesz még min dolgoznunk, de bízom benne, hogy akár már a Nagydíjsorozat következő, pápai állomásán kijön egy még jobb eredmény. Négy versenyem van még hátra, remélem, hogy lesz köztük olyan is, amelyen a négy méter negyvenet is sikerül átvinnem. Fáradt vagyok, hosszúra nyúlt a szezon, de izgatottan várom az előttem álló kihívásokat.”

Izgatottan várhattuk a 100 méteres női gátfutás döntőjét is, amelyben Kerekes Gréta képviselte a debreceni színeket, Kozák Luca ugyanis betegség miatt nem tudott rajthoz állni. Kerekes sokáig a második helyen állt, de az utolsó gátra érkezve már ő volt előrébb, s végül egyetlen századdal előzte meg a DVTK kiválóságát, Tóth Annát. A harmadik helyre a hatalmasat hajrázó Tereza-Elena Simoná jött fel, míg negyedikként Selina Von Jackowski ért célba – 13.58-as idővel, ami mindössze kilencszázaddal volt gyengébb, mint Kerekes győztes ideje (13.49). A DSC-SI versenyzője a futam után úgy fogalmazott, elsősorban lélektanilag volt fontos neki a siker, az időeredménynél ezúttal sokkal jobban érdekelte a helyezés.

„A verseny előtt többen is kérdezték, milyen időt szeretnék futni, de kapásból rávágtam, hogy nem az idő érdekel, én nyerni akarok – mondta a futam után Kerekes Gréta. – Az utóbbi időben talán elfelejtettem, hogy annak idején miért is kezdtem el a versenysportot. Már gyermekként is mindig első akartam lenni, s ez legbelül azóta sem változott. Kozák Luca mögött azért kissé elkényelmesedtem, megszoktam, hogy ő úgyis nyer, nekem meg jó a második hely is, de most újra előjött belőlem a győztes mentalitás. Úgy voltam vele, ha négykézláb érek is a célba, valahogyan szeretnék első lenni. Nagyon kellett már a lelkemnek, hogy versenyt nyerjek, boldog vagyok, hogy sikerült.”

A férfiaknál két gátasunk is volt, nevezetesen a Koroknai testvérek, Máté és Tibor, akik a viadal talán legerősebb mezőnyében álltak rajthoz 400 méteres gátfutásban. Az amerikaiaknál Aldrich Bailey Jr. nagy fölénnyel, 49.40-es versenycsúccsal nyert, Koroknai Máté pedig egészen az utolsó gátig tisztán a második helyen haladt, ám a végén ketten is megelőzték. A negyedik hely, s vele együtt az 50.98-as idő így is elégedettséggel töltötte el a DSC-SI kiválóságát, aki hosszú kihagyás után tért vissza.

„Nehéz időszakon vagyok túl, nagyjából két hónapja tudok normálisan edzeni, ahhoz képest rendben volt ez a futás – mondta kérdésünkre Koroknai Máté. – Az edzőmmel azt tűztük ki célul, hogy ötvenegy másodperc alá kerüljek be, ami reálisnak tűnt, és végül sikerült is. A nyolcadik gátig az amerikaival is tudtam tartani a lépést, a célegyenesben kissé elfáradtam, de a futás végét a legnehezebb felépíteni, két hónap erre nem elegendő.”

Férfi magasugrásban Török Gergely zárt negyedikként, aki 214 centiméterig minden magasságot elsőre vitt át, majd a harmadik kísérletével a 217-hez is közel járt, ám végül leverte a lécet, így nem tudott versenyben maradni a dobogóért. Női gerelyhajításban azonban az Európa-bajnoki negyedik helyezett Szilágyi Réka győzelméhez kétség sem férhetett, a DSC-SI kiválósága utolsó kísérletére telibe találta a szerrel a hatvan métert jelző szalagot, s végül 60.09 centiméteres eredménnyel nyerte meg a Magyar Nagydíjsorozat budapesti állomását.

Fotó: Facebook/Magyar Atlétika - Hungarian Athletics