A DSI Debrecen korosztályos csapataiból négy győztesen hagyta el a pályát a hétvégi fordulókon.

A Cigánd elleni győzelem után Borsod megyébe utazott Bende Tibor legénysége, ugyanis szombaton az Alsózsolca együttesével küzdöttek meg a pontokért. Hiába játszottak fölényben U17-eseink, a helyzetkihasználással hadilábon álltak, ez pedig megbosszulta magát. A hazaiak már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést, háromszor is betaláltak, sőt negyedjére is, de azt saját kapujukba tették.

A jászberényi vereséget követően a Hajdúszoboszló ellen szerettek volna javítani Kaszás János fiai, mely nem tűnt egyszerű feladatnak, hiszen a fürdővárosiak veretlenül vezették a tabellát. Fiataljainknak azonban nem remegett meg a lábuk, szervezett, fegyelmezett játékkal alaposan meglepték a kék-fehéreket. A gólok sem maradtak el, a 60. percben Kiss Imre szerezte meg a vezetést, majd a hajrában Rácz Tibor biztosította be a győzelmet.

Városi derbi várt Takács András tanítványaira, akik a Loki Focisuli otthonába látogattak szombat délben. Az első félidőben kétgólos hátrányba kerültek U15-öseink, ám a fiúk nem adták fel, bíztak magukban, ennek pedig meg is lett az eredménye. Fordulás Után Keczán Norbert szépített, majd a második játékrész derekán Kicsák Bence egalizált, négy percre rá pedig Tóth Roland bevitte a három pontot érő találatot.

Öt forduló elteltével még nem szerzett pontot Cseke Bence alakulata, sajnos ez a hétvégi játéknap után sem változott. Bár a fiúk sokáig partiban voltak a Balmazújvárossal, büntetőből a piros-kékek szerezték meg a vezetést, a második félidőben pedig megduplázva előnyüket, mindhárom egységet begyűjtötték.

Győrösi Péter srácai Cigándon szerettek volna visszatérni a győztes útra, ezen célkitűzésüket teljesítették is. Kiss Sebestyén a 29. percben megszerezte a vezetést, mely találatra válaszoltak ugyan a házigazdák, de Kiss Sebestyén ismét villant egyet, és duplázott, ami egyben a győzelmet jelentette.

Legutóbb az első fordulóban tudott nyerni Szabó Imre csapata, tanítványai szerették volna újra átélni a győzelem érzését. Ennek megfelelően, nagy iramot diktáltak, mely hamar meghozta a gyümölcsét, Müller Ádám két percen belül duplázott. A Cigánd később szépített, de abbéli reményüket, hogy egyenlíteni tudnának, Tóth Nimród oszlatta el, aki a 67. percben végleg lezárta a párharcot.

U17

MLSZ Regionális U-17 Kelet "A" Csoport 7. forduló

BSK-Alsózsolca – DSI Debrecen: 3-1 (3-0)

DSI Debrecen: Szász – Kalmár (Lengyel 60’), Szőllős (Juhász 60’), Botos, Havasi (Tasi 46’), Bácsi (Czakó 70’), Győri, Szopka, Varga D., Vietorisz

Edző: Bende Tibor

Gólszerző: Kónya 74’ (öngól)

Bende Tibor: Alsózsolcán nem sok babér termett számunkra. Aki nem látta, el sem hiszi, a folyamatokat. Az egész mérkőzést végig kézben tartottuk, uraltuk. Ziccerekig jutottunk, melyeket azonban nem tudtunk értékesíteni. A végeredmény ezek miatt nem lehetett más, mint a vereség.

U16

MLSZ Regionális U-16 Keleti-csoport 7. forduló

DSI Debrecen – Hajdúszoboszló: 2-0 (0-0)

DSI Debrecen: Sinka – Kocsis, Rácz (Varga V. 83’), Keszler, Kéki, Gulyás (Szalontai 83’), Pecséri (Esztergomi 75’), Kiss I. (Tarr 83’), Szilágyi (Tóth Z. 69’), Takács (Tóth B. 75’), Máté

Edző: Kaszás János

Gólszerzők: Kiss I. 60’, Rácz 79’

Kaszás János: Nagy fegyvertényt hajtottunk végre, a Hajdúszoboszló 2-0-ás legyőzésével. Végig fölényben voltunk a listavezetővel szemben. A foci igazsága vagy igazságtalansága jellemezte a meccset. Óriási helyzeteket hagytunk ki, végül két szerencsés találattal mi kaptuk a három pontot.

U15

MLSZ Regionális U15 Kelet B-csoport 7. forduló

Loki Focisuli – DSI Debrecen: 2-3 (2-0)

DSI Debrecen: Dán, Márton, Fehér (Filep 76’), Nagy A., Kicsák (Karap 68’), Kozák (Bodea 41’), Salánki (Szász 79’), Keczán, Tóth R. (Kuchár 76’), Nagy R. (Tuss 79’), Lengyel

Edző: Takács András

Gólszerzők: Keczán 44’, Kicsák 60’, Tóth R. 64’

Takács András: Nagyon jótempójú és magas színvonalú derbit játszottunk a Loki Focisulival. Az első játékrészben már két góllal is vezetett az ellenfél, aztán a szünet után sikerült előbb egalizálni, majd fordítani. A 3-2 arányú győzelmünket nagy sikernek könyvelem el.

U14

MLSZ Regionális U14 Kelet B-csoport 7. forduló

Balmazújváros – DSI Debrecen: 2-0 (1-0)

DSI Debrecen: Bíró – Vezendi, Bihari, Lakatos, Fülöp, Tóth B. (Pásztor 63’), Szőke, Lehner, Egeresi, Nagy R., Nagy L.

Edző: Cseke Bence

Cseke Bence: A pénteki meccs hangulata jól indult. A srácok nagyon készültek, ez látszott a hozzá állásukon is. Végig hajtottak, küzdöttek, mégis egy véleményesnek mondható büntetőből gólt kaptunk. A második játékrészben meglátszott a fáradtság a társaságon, ezért kaptunk újabb találatot. Összességében azt kell mondanom, a kétgólos vereség nem volt benne a játék képében.

U13

MLSZ Regionális U-13 Északkeleti-csoport 6. forduló

Cigánd – DSI Debrecen: 1-2

DSI Debrecen: Cseke – Komódi, Magyari, Kiss S., Milbik, Tóth K., Varga L., Gulyás, Mosdóczi

Cserék: Horváth T., Holhós, Mráz, Bendik

Edző: Győrösi Péter:

Gólszerző: Kiss S. 29’, 70’

Győrösi Péter: A sikert soha nem kell magyarázni. Ennek a küzdelemnek nem mi voltunk az esélyesei. Cigánd a listavezető, itt nem sok vendég együttes vonult eddig győztesen az öltözőbe. A gyerekek nagyot küzdöttek, szépen, okosan, taktikusan játszottak. 2-1-re nyertünk, ebből lehet építkezni.

U12

MLSZ Regionális U-12 Északkeleti-csoport 6. forduló

Cigánd – DSI Debrecen: 1-3

DSI Debrecen: Szerepi-Nagy, Tóth Nimród, Tóth Nándor, Sipos, Palczert, Szűcs, Nagy G., Müller, Kakó

Cserék: Melczer, Dombrádi, Béke, Simon, Béres

Edző: Szabó Imre

Gólszerzők: Müller 6’, 7’, Tóth Nimród 67’

Szabó Imre: Sikerült idegenben győznünk. Cigándon már az első félidőben eldönthettük volna a meccset, hiszen kétgóllal vezettünk és számtalan helyzetet dolgoztunk ki. Aztán a szünet után egy elkerülhető góllal feljöttek a vendéglátók, de még idejében tudtunk válaszolni. Gratulálok a srácoknak, teljesen megérdemelten nyertünk.