Bejutott a Kiemelt Kadett Bajnokság főtáblájára a Debreceni Kosárlabda Akadémia-DSI U16-os csapata, miután a ,,hírös városban” Kovács Balázs és Boldizsár Ferenc legénysége imponáló magabiztossággal nyerte mindhárom találkozóját. A selejtezőben a hazaiak mellett a Szombathely és a Budaörs sem tudta megnehezíteni a cívisvárosiak dolgát.

Debreceni KA-DSI „A” – Kecskeméti Kosárlabda Akadémia 93 – 52 (21-10, 30-10, 17-12, 25-20)

DKA-DSI „A”: Jurák Botond 6, Kanyári Dániel 7, Balázsi Soma 20, Neuwirth Bence 18, Csikai András 10 Cserék: Turcsik Ágoston 6, Farkas Csanád 11/6, Petrikovits Norisz 2, Kanyári Bence 4, Fritsch Gergő 8, Kanyári Kristóf 1.

Edzők: Kovács Balázs, Boldizsár Ferenc

Kovács Balázs: Megfelelő koncentrációval és fegyelmezettséggel kezdtük a mérkőzést, és a második negyed közepére el is döntöttük (41-13) a házigazda Kecskeméti Akadémia elleni mérkőzésünket. Jól használtuk ki magassági fölényünket és sikerült nagy sebességgel kosárlabdázni, amit ellenfelünk nem tudott tartani. A kispadról is jó teljesítmények voltak. A második félidőben kicsit spóroltunk az esti mérkőzésre, de ennek ellenére is tovább növeltük az előnyünket és szép győzelmet arattunk.

Debreceni KA-DSI „A” – Ifjú Sólymok 97 – 43 (26-11, 23-15, 19-9, 29-8)

DKA-DSI „A”: Farkas Csanád 9/3, Kanyári Dániel 10, Balázsi Soma 15, Kanyári Bence 14, Csikai András 14 Cserék: Neuwirth Bence 13, Petrikovits Norisz, Fritsch Gergő 8, Turcsik Ágoston 10, Kanyári Kristóf 4, Jurák Botond

Kovács Balázs: A Szombathelyi Kosárlabda Akadémia „B” csapatával játszottunk este. Ismét jó rajtot vettünk és 8 perc után 21-5-re vezettünk. Ezután egy kicsit elkényelmesedtünk védekezésben, de támadásban továbbra is megmaradt a jó ritmusunk. A kinti dobásaink még mindig nem akartak utat találni a gyűrűbe, de a jó lepattanózásnak köszönhetően sok indításos kosarat sikerült szereznünk illetve jól megtaláltuk a réseket és a magas embereket a felállt védelem elleni játékban. Egy újabb magabiztos győzelemmel, már az első nap bebiztosítottuk a Kiemelt Főtáblán való szereplés jogát a legjobb 16 csapat között.

Debreceni KA-DSI „A” – Budörs 71 – 43 (18-11, 27-15, 10-6, 16-11)

DKA-DSI „A”: Farkas Csanád 7, Kanyári Dániel 16/12, Balázsi Soma 13, Kanyári Bence 11/3, Csikai András 7 Cserék: Neuwirth Bence 10, Petrikovits Norisz 3/3, Fritsch Gergő, Kanyári Kristóf, Turcsik Ágoston 4, Jurák Botond

Kovács Balázs: A 7. percben 16-2-es vezetésnél ismét jeleztük, hogy nem szeretnénk elveszteni a veretlenségünket a szezonban. Sikerült dominálnunk a gyűrű alatt, végre bejöttek a kinti dobások is és jó ritmusban kosárlabdázva hamar eldöntöttük a mérkőzést. Sajnos kijött néhány játékoson a fáradtság is, így több játékost pihentettünk a második félidőben, mivel a héten kezdődik a kiemelt bajnokság, ahol a sorsolás szerint 22 nap alatt 6 mérkőzést kell lejátszanunk csütörtök-vasárnap ritmusban. Örülök, hogy az előző fordulóhoz képest sok területen előreléptünk, egyre magabiztosabban és pontosabban kosárlabdázunk és bíztató a 100 %-os mérleg, ellenben még nagyon sokat kell dolgoznunk, hogy elérjük célunkat az országos döntőbe jutást. Gratulálok a játékosaimnak a győzelmekhez!