Tóth Kristóf két aranyérmet szerzett

Az U-13-as és az U-19-es korosztály számára rendeztek tollaslabda magyar bajnokságot a baranyai megyeszékhelyen. A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola versenyzői két arany- és egy bronzérmet zsebeltek be. A fiatalabbaknál Tóth Kristóf végig magabiztos, egyenletes, jó játékot nyújtva nyert egyéniben, miután a döntőben simán verte a szegedi Könczöl Ádámot.

Fiú párosban állandó partnerével, Kiss Benjaminnal karöltve állhatott fel a dobogó legfelső fokára, miután a viszonylag szoros első szett után a másodikban már hengerelt a debreceni duó. Benjamint is dicséret illeti, hiszen az utóbbi időben több versenyt sérülés miatt kihagyott, de ez nem látszott meg a formáján, ezt jelzi az egyéniben elért harmadik helye.

Az U-19-es korosztályban a DSC-SI 2-4 évvel fiatalabb versenyzőket indított, akik megállták a helyüket a rutinosabb ellenfelekkel szemben, sőt több értékes győzelmet arattak. A legtovább Ombódi Leila jutott, aki egyéniben az ötödik helyen végzett.

Eredmények:

U-13 korosztály:

Fiú egyéni:                   1./ Tóth Kristóf

3./ Kiss Benjamin

Döntő: Tóth Kristóf – Könczöl Ádám ( Tisza TSE, Szeged )  21/16, 21/9

Fiú páros:                     1./ Tóth Kristóf, Kiss Benjamin

Döntő: Tóth Kristóf, Kiss Benjamin – Mészáros Vencel, Zsemberi Ádám ( Vízmű SE – Bp. )    21/18, 21/11