Gólt sem kapva nyertek labdarúgó csapataink a DEAC ellen.

U14-es és U15-ös együtteseink Mátészalkán léptek pályára, Balogh József tanítványai vereséggel zártak, míg Szabó János együttese a félidei 1-1 után a második játékrészben megszerezte a győztes találatot. A DSC-SI U17-es gárdája a DEAC-ot látta vendégül, a háromgólos győzelem után Jankovics Sándor legénysége továbbra is a második helyen tanyázik a tabellán. Ugyanebben a párharcban az U19-es meccs is hazai sikerrel zárult, Selyem Nándor csapata szintén második a pontvadászatban.  Volt minek örülni a Hódos Imre Rendezvénycsarnokban is, habár a futsal bajnokság 8. fordulójában a Csenger félidőben 4-1-re vezetett, de a második felvonásban tíz perc alatt hetet vágott a DSC-SI, amely továbbra is tartja százszázalékos formáját.

Eredmények:

13. forduló

U-14 II. osztály Észak-Kelet:

Mátészalka - DSC-SI 3 – 0 (2-0)

Edző: Balogh József

Értékelés:,, Amikor készültünk a mérkőzésre, felhívtam a játékosok figyelmét, ellenfelünk hajtós, brusztolós csapat, amíg nem találunk be, nehéz dolgunk lesz. Nem sikerült rendet tenni a fejekben, az elmúlt hetek sikerei után a srácok úgy gondolták, elég, ha csak a futballcipőt küldik ki a pályára, kicsit elkényelmesedtek. Játékunkból hiányzott az agresszivitás, rengeteg párharcot elveszítettünk, labdaszerzések után pedig ellenfelünk sok helyzetet kidolgozott. Próbáltam belenyúlni a mérkőzésbe, menet közben szerkezetet váltottunk, de nem sikerült felrázni a csapatot. Azt kell mondanom, a Mátészalka minden csapatrészben jobb volt nálunk, akár nagyobb arányú győzelmet is arathattak volna, gratulálok a teljesítményükhöz. Meg kell tanulnunk, mindenki ellen a legjobbat kell nyújtanunk, a mérkőzéseken maximális koncentrációra van szükség.”

U-15 II. osztály Észak-Kelet

Mátészalka - DSC-SI 1 – 2 (1-1)

Gólszerző: Major Sándor, Szegvári Ákos

Kiállítva: Tóth Máté

Edző: Szabó János

Értékelés:,, Jó mentalitással mentünk ki a pályára, egy jó mérkőzést játszottunk, ellenfelünk is kulturáltan futballozott, a játékot helyezte előtérbe. Egy gyönyörű góllal sikerült megszereznünk a vezetést, de a Mátészalka kihasználta védelmi megingásunkat és egyenlített. Később feljavult a védekezésünk, onnantól már a kapunk nem forgott veszélyben, felépített támadásokat vezettünk, végül egy távoli lövésből megszereztük a győzelmet jelentő találatot. Voltak nagyon jó egyéni teljesítmények, de mindenki hozott egy jó átlagot. Nagyon fontos volt, hogy megnyerjük a mérkőzést, a Mátészalka közvetlen riválisunk volt, előző héten sikerült őket megelőzni, a mostani három pontnak köszönhetően eltávolodtunk tőlük, ráadásul feljebb léptünk a tabellán. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez és a jó teljesítményhez.”

13. forduló

U-17 III. osztály Észak-Kelet:

DSC-SI - DEAC  3 – 0 (1-0)

Gólszerző: Simon András, Czapp Sebestyén, Varga Balázs

Edző: Jankovics Sándor

Értékelés:,, Nagyon jól futballoztunk az egész mérkőzésen, sikerült ott folytatnunk, ahol előző héten abbahagytuk. Felszabadultan játszottunk, szervezettek, fegyelmezettek voltunk, jól építettük fel támadásainkat, többször megbontottuk ellenfelünk védelmét, mögéjük kerültünk, helyzeteket dolgoztunk ki, hármat sikerült értékesítenünk. A DEAC is jól játszott, de nem értettem a túlzott agresszivitásukat, ami időnként durvaságba csapott át, csak a szerencsének köszönhető, hogy megúsztuk komolyabb sérülés nélkül. Egyébként, ha ez nincs, egy kiváló mérkőzés lehetett volna. A csapat minden dicséretet megérdemel, nagyon akarták ezt a győzelmet és ezért mindent meg is tettek, gratulálok a játékosoknak. Dolgozunk tovább, készülünk a következő mérkőzésre, szeretnénk a Sényő ellen is győzni és megerősíteni helyünket a második helyen.”

U-19 III. osztály Észak-Kelet:

DSC-SI - DEAC 4 – 0 (2-0)

Gólszerző: Szabó Lajos (2), Sallai Csaba, Bégányi Balázs

Edző: Selyem Nándor

Értékelés:,, A 90 perc során végig kézben tartottuk a mérkőzést, irányítottuk a játékot, több helyzetet kidolgoztunk, bár sokat kihagytunk, de négyet tudtunk értékesíteni. A védekezésünk is rendben volt, ellenfelünknek nem nagyon volt lehetősége veszélyeztetni a kapunkat. A 70. perctől mindenkit be tudtam cserélni, onnantól kicsit visszaesett a játék minősége, de a győzelmünk egy percig sem forgott veszélyben. Gratulálok a csapatnak a játékhoz és a győzelemhez. "

Regionális Futsal bajnokság

8. forduló

DSC-SI - Csenger 8-4 (1-4)

Gólszerző: Somogyi István (3), Szabó Lajos (2), Molnár Bálint, Lengyel Kevin, Péter György (öngól)

Edző: Kozma Mihály

Értékelés:,, Szinte mindenki azt kérdezte tőlem a mérkőzés után, mi volt a varázsszó a szünetben, amivel ismét, vesztett állásból meg tudtuk fordítani a mérkőzést. Nos semmi ilyen nincs! Elmondtam mivel lehet megfordítani a mérkőzést, mire kell figyelni, de ezt a játékosoknak kell megtölteniük tartalommal. Bíztam bennük, hogy mindezt meg tudják csinálni, hiszen nem először tették már meg ezt. A Csenger pedig nem tudott a lelkesedésünkkel és a fegyelmezett játékunkkal mit kezdeni. A fiúk bebizonyították, hogy a munka többet ér a pénznél. Rendkívül büszkék vagyunk a játékosokra az edző kollégámmal együtt. Jó ránézni a táblázatra, de szerintem áprilisig ezzel egyáltalán nem kell foglalkoznunk. A következő mérkőzésre koncentrálunk, amely biztosan nagyon nehéz lesz."