Remekül szerepeltek a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola atlétái a Fedettpályás Ifjúsági és Junior Országos Bajnokságon.

Egy arany-, négy ezüst- és három bronzérmet szereztek a DSC-SI tehetségei a fővárosi OB-n, ahol mindkét korcsoportban az egy évvel idősebbek között versenyeztek atlétáink.  A junioroknál óriási fölénnyel verte a mezőnyt rúdugrásban Klekner Hanga, aki 60 centiméteres előnnyel nyert (4,00), míg Győri Balázs a harmadik leggyorsabb időt produkálta 400 méteren (50.94).

Az ifiknél egyaránt új egyéni csúcsot ért el a 60 gáton második Petrozsényi Júlia (8.82), és a 60 méteren szintén ezüstös Halász Kristóf (7.15). Nagy izgalmakat hozott a magasugrás döntője a fiúknál, Hodossy - Takács Sámuel csak három centivel maradt le az aranyról (1.93). Emlékezetes marad az OB Sós Barnabás számára is, aki 800 méteren második (2:00,69)- 1500-on pedig -új egyéni csúccsal a harmadik helyen ért célba (4:13,21).

A DSC-SI a 4x200-as váltó során is begyűjtött egy bronzot, a Rácz Vivien, Petrozsényi Júlia, K. Szabó Gabriella, Kerekes Dominika összeállítású kvartett a dobogó harmadik fokára állhatott fel (1:44,29).

Atlétáink az érmek mellett további értékes helyezéseket értek el.

Eredmények:

Junior:

1.hely: Klekner Hanga (rúdugrás, 4.00) Edző: Géczi Gergő

3.hely: Győri Balázs (400m, 50.94) Edző: Donka László

5.hely: Girán Laura (Hármasugrás, 10.84-egyéni csúcs) Edző: Szabó Robert

5.hely: Baráth Benjamin (800m síkfutás,1: 59.61-egyéni csúcs) Edző:Perényi Gabriella, K. Szabó Gábor

7.hely: Baráth Benjamin (400m síkfutás, 52.69-egyéni csúcs) Edző:Perényi Gabriella, K. Szabó Gábor

8.hely: Győri Balázs (200m, 23.13) Edző: Donka László

Ifjúsági:

2.hely: Petrozsényi Júlia (60m gát, 8.82-egyéni csúcs) Edző: Perényi Gabriella

2.hely: Halász Kristóf (60m, 7.15-egyéni csúcs) Edző: Perényi Gabriella

2.hely: Hodossy - Takács Sámuel (Magasugrás, 193) Edző: Perényi Gabriella

2.hely: Sós Barnabás (800m, 2:00,69) Edző: Perényi Gabriella, K. Szabó Gábor

3.hely: Sós Barnabás (1500m, 4:13,21-egyéni csúcs) Edző: Perényi Gabriella, K. Szabó Gábor

3.hely: DSC-SI (4x200m, 1:44,29- Rácz Vivien, Petrozsényi Júlia, K. Szabó Gabriella, Kerekes Dominika) Edzők: Perényi Gabriella, Donka László

4.hely: Rácz Vivien (60m gát, 8.96-egyéni csúcs) Edző: Donka László

5.hely: Rácz Vivien (60m, 7.84) Edző: Donka László

5.hely: Hodossy - Takács Sámuel (Távolugrás, 644-egyéni csúcs) Edző: Perényi Gabriella

6.hely: Szabó Marcell (3000m, 9:36.47)

7.hely: Hevesi Hanna (Távolugrás, 539-egyéni csúcs) Edző: Szabó Robert

7.hely: Fodor Anna (Hármasugrás, 11,52) Edző: Szabó Robert

Nyolc érem, több egyéni csúcs a BOK csarnokból!