Február 25-26. között Budapesten rendezték a Fedettpályás U20-as és U18-as Atlétikai Magyar Bajnokságot.

Hétvégén a BOK Csarnok adott otthont a korosztályos atléták legrangosabb téli hazai eseményének, a magyar bajnokságnak. A megmérettetésen a DSI Debrecen fiataljai is rajthoz álltak és többen is felállhattak a dobogóra, illetve szereztek értékes helyezéseket. Sokuk úgy tért haza a fővárosból, hogy megjavította egyéni csúcsát.

U20-as lányaink közül Schmiedt Lilla érte el a legjobb eredmény, aki 60 gáton indult. Az előfutamban 9.11-es idővel a 2. helyen ért célba, a döntőben pedig tovább gyorsult, 8.87-nél állította meg az órát és állhatott fel a bajnoki dobogó második fokára. Ablonczy Lili két számban is megmérettette magát, 60 síkon (8.02) 4., 200 méteren pedig (26.57 PB) 7. helyen zárt.

Ebben a korosztályban férfi atlétáink értékes helyezéseket értek el, Czene Dániel két számban is – 200 és 400 méter – javította meg egyéni legjobbját.

Az U18-as korosztályban Tóth Nándor 15 méter 35 centire lökte a súlygolyót, ezzel nem csak addigi legjobbját adta át a múltnak, hanem a bajnoki ezüstérmet is átvehette. Török-Kelemen Tamás 8.53-at futott 60 gáton, mely idő a 3. legjobb volt a döntőben.

Fiatal lányaink közül Darai Laura (fotó) két számban állt rajthoz, 200 méteren 25.22-es idővel a második, 60 síkon pedig 7.91-et teljesítve, a negyedik helyen ért célba. Laura mindkét távon megdöntötte saját rekordját. Kuszkó Lara a 800-as mezőnyben az ötödik legjobb idővel (2:22.52) teljesítette a négy kört, Paládi Petra pedig 7. helyen ért célba 1500 méteren (5:10.43 PB).