A DSC-SI úszója 100 mellen arany, míg 200 pillangón a második helyen ért célba a korosztályos Országos Bajnokságon.

A franciaországi Gymnasiade után a kaposvári Csík Ferenc Versenyuszodában is folytatta remeklését a cívisvárosi fiatalember. Bodor Richárd tanítványa elégedetten tért haza Caen-ból, hiszen 100 és 200 mellen a harmadik helyen végzett, míg a 400x100 méteres férfi vegyes-és mix vegyesváltóval egészen a csúcsig jutott. Pihenésre nem sok idő maradt, mivel az ifjúsági korcsoportra már az év egyik legfontosabb versenye várt a somogyi megyeszékhelyen.  Az OB nyitányán 100 mellen csobbant először vízbe a DSC-SI tehetsége, aki a leggyorsabbnak bizonyult az előfutamok során. Csapattársa, Sárosi Balázs szintén remekelt, a negyedik idővel jutott be az esti döntőbe. A fináléban is lemásolták teljesítményüket úszóink, Ferenc 1:03.23-as egyéni csúccsal nyerte az aranycsatát, míg Balázs szintén egyéni legjobbját úszta (1:04.55), ami ezúttal a negyedik helyhez volt elég.

Az OB második napján Zombori-Szalontai Ferenc ott folytatta, ahol előző nap abbahagyta. 200 pillangón – a leggyorsabbként- délelőtt új egyéni csúcsot repesztett (2:02.77), majd este a négyes pályáról indulva nagy csatában végül a második helyen ért célba, tovább javítva a távon idejét (2:01.06).

Nagyon bekezdett Zombori-Szalontai Ferenc az ifi Ob-n!