A DSI Debrecen három labdarúgócsapata sikerrel vette a hétvégi akadályt, kettő viszont vereséget szenvedett

U17

A bajnokság hajrájához érve még nem dőlt el az aranyérem sorsa, amelyre Bende Tibor együttese mellett a Tarpa is pályázik. A szabolcsiak vannak lépéselőnyben, így nagyon fontos volt, hogy fiataljaink hozzák a kötelezőt. Abban a tudatban léptek pályára, ha nyernek, a következő heti rangadón dől el a bajnoki cím sorsa.

Az első félidőben még nem pörögtünk a megfelelő fordulatszámon, ennek ellenére mi domináltunk, védekezésre kényszerítettük ellenfelünket. Támadásainkból viszont hiányzott az a plusz, ami a gólhoz kellett. Ha nem megy akcióból, próbálkozz átlövéssel, ezt vallotta Nagy Zsombor és bevette a borsodi kaput a 28. percben. A vendégek jobbára csak védekeztek, elvétve lépték át a felezővonalat, kapusunk csak unatkozott a vonalon. A 40. minutumban megdupláztuk előnyünket, Ötvös István lökete landolt a hálóban. A zöld-fehérek még szünet előtt megfogyatkoztak létszámban, így már ebben a játékrészben lényegében eldőlt a mérkőzés.

Fordulás után ellenfelünk csak arra koncentrált, emberhátrányban megússza minél kevesebb kapott góllal. Megszállták védőharmadukat, de nem tudtak feltartóztatni minket, az 50. percben Keszler Benjámin nyitotta tovább az ollót, majd hat minutum elteltével Nagy Zsombor második találatát jegyezhette. Csak az volt a kérdés, mennyivel nyerünk, erre Keszler és Sinka Gábor adták meg a választ, a mérkőzés hajrájában még kétszer zörgették meg a hálót.

MLSZ regionális U17 Felsőház Északkeleti csoport 12. forduló

DSI Debrecen – Bódva-Völgyi TSE: 6-0 (2-0)

DSI Debrecen: Sinka – Kocsis, Nagy Zs. (Varga 81’), Keszler, Orsó, Gulyás (Virág 65’), Kiss I. (Szalontai 76’), Tóth Z., Ötvös (Fejér 76’), Pistritu, Máté (Takács 65’)

Edző: Bende Tibor

Gólszerzők: Nagy Zs. 28’, 56’, Ötvös 40’, Keszler 50’, 80’, Sinka 88’

Bende Tibor: A mérkőzésről mindent elmond, hogy kapusunknak a 84. percben kellett először védenie. Ellenfelünk a kiállítás után feladta a támadás lehetőségét, csak arra törekedett, hogy minél kevesebb kapott góllal megússza. Bár hozzáteszem, egyenlő létszámnál sem az előrejátékra koncentráltak. Az első félidőben lassan játszottunk, de két átlövésből megnyugtató előnyre tettünk szert. Szünetben szerkezetet váltottunk, ennek köszönhetően több helyzetet dolgoztunk ki. Hatalmas ziccereket hagytunk ki, de így is nagyarányú győzelmet arattunk. Gratulálok a csapatnak!

U15

Városi derbire készült Cseke Bence alakulata, szombat délelőtt a dobogóra pályázó Loki Focisulit fogadták. Sajnos hamar eldőlt a mérkőzés végkimenetele, hat percen belül már kétgólos hátrányba kerültek fiataljaink. Szünet után tovább nyílt az olló, a piros-fehérek még háromszor vették be Takács Róbert kapuját és nagyarányú győzelmet arattak.

MLSZ Regionális U15 Északkeleti csoport - Alsóház 12. forduló

DSI Debrecen – Loki Focisuli: 0-5 (0-2)

DSI Debrecen: Takács – Bihari (Csizmadia 75’), László, Zajta-Vega (Tőzsér 79’), Dely, Tóth B., Filep (Gercsák 64’), Lehner, Fekete, Pásztor, Nagy L.

Edző: Cseke Bence

U14

A legfontosabb párharc várt szombaton Győrösi Péter tanítványaira, mely játéknapon a riválisukkal, a FILO-val találkoztak. A képlet egyszerű volt, aki nyer, nagy lépést tehet a bajnoki cím felé.

Nagy lendülettel kezdtek a csapatok, mindkét fél támadófelfogásban futballozott, de leginkább mezőnyben zajlott a játék. Mi is, ellenfelünk is jól megszervezte védelmét, így a kapuk alig kerültek veszélybe. Az 59. percben megtörtük a gólcsendet, Szilágyi Zsombor szabadrúgásból betalált és megszerezte a vezetést. Előnyünket meg is tartottuk a hármas sípszóig, megnyertük a rangadót és elérhető közelségbe került az aranyérem.

A hazai drukkerek – szülőkről beszélünk – nehezen viselték a vereséget, trágár szavakkal illették fiataljainkat. Volt, aki odáig merészkedett, hogy neki akart menni edzőnknek, ebben szerencsére megakadályozták. Ez a felnőtt fociban sem megengedett, nemhogy az utánpótlásban!

MLSZ Regionális U14 alap Északkeleti Csoport - Felsőág 7. forduló

FILO SE – DSI Debrecen: 0-1 (0-0)

DSI Debrecen: Cseke – Holhós (Csáki 55’), Vasas, Szilágyi, Gulyás, Kovács (Szabó 82’), Mizsik, Varga, Milbik, Tóth K., Bendik

Edző: Győrösi Péter

Gólszerző: Szilágyi 59’

Győrösi Péter: Sok a sérült, több alapember nélkül, egy felforgatott csapattal tudtunk kiállni a mai mérkőzésre. De azt kértem a srácoktól, 110 százalékot nyújtsanak, mert ezen a meccsen múlhat a bajnoki cím, elléphetünk a FILO-tól. Az egész mérkőzésen mezőnyben zajlott a játék, a kapuk nem igazán forogtak veszélyben, de egy szerencsés szabadrúgásgóllal meg tudtuk nyerni a rangadót. Öt ponttal vezetjük a tabellát, karnyújtásnyira vagyunk az aranyéremtől. Gratulálok a csapatnak!

U13

Öt meccse veretlenek Szabó Imre tanítványai, akik a Balmazújváros vendégeként szerették volna folytatni a jó sorozatot. Sajnos ezúttal visszafogott teljesítményt nyújtottak srácaink, csak fellángolások voltak. A második negyedben hátrányba kerültünk, majd a harmadikban már kettővel mentek a hazaiak. A záró etapban sikerült ugyan szépítenünk Török Balázs révén, de a piros-kékek megőrizték minimális előnyüket és megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.

MLSZ Regionális U13 Északkelet Alapszakasz 19. forduló

Balmazújváros – DSI Debrecen: 2-1 (0-0, 1-0, 1-0, 0-1)

DSI Debrecen: Bóné – Tóth Ni., Tóth Ná., Szűcs, Nagy G., Fekete, Müller, Kakó, Török

Cserék: Fehér, Dubóczky, Aukszi, Illés, Nagy R.

Edző: Szabó Imre

Gólszerző: Török 70’

Szabó Imre: A végeredményt látva, úgy tűnik, szoros volt a mérkőzés, ám ez csalóka, ugyanis ma körülbelül 2×10 percet fociztunk. Ez pedig édeskevés egy jó csapat ellen. Ami még jobban elkeserít, hogy ellenfelünk futómennyiségben, akaratban és hozzáállásban is felülmúlt minket, ez pedig elfogadhatatlan. Négy-öt játékos tette ki a szívét a pályára, a többiek csak a mezüket vitték ma ki.

U12

Makra Béla gyerekei egy jól sikerült nemzetközi torna után ismét bajnoki mérkőzésen léptek pályára, szombaton a Balmazújváros otthonában vizitáltak.

Ahogy elkezdődött a mérkőzés, magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, beszorítottuk ellenfelünket védőharmadába. Sorjáztak a helyzetek, de csak a 15. percben tudtunk betalálni, ekkor Váradi Szabolcs zörgette meg a hálót. A gólszerzéssel a második negyedben is hadilábon álltunk, hiába a hatalmas fölény, lehetőségeinket nem tudtuk értékesíteni.

A harmadik etapban a dominancia már eredményességgel párosult, Kecskés Zalán a 46. percben megduplázta előnyünket. Két minutum múlva Orbán Balázs nyitotta tovább az ollót, nem sokra rá pedig Péntek Zsigmond találatával már néggyel vezettünk. A záró szakaszra is marad egy találat, ezt ismét Orbán Balázs jegyezhette, így 5-0-ra nyertük meg a párharcot.

MLSZ Regionális U12 Északkelet Alapszakasz 19. forduló

Balmazújváros – DSI Debrecen: 0-5 (0-1, 0-0, 0-3, 0-1)

DSI Debrecen: Vékony – Váradi, Ó. Nagy, Mclean, Kecskés, Péntek, Erdei, Benedek, Nagy D.

Cserék: Sándor, Hermann, Molnár, Linzenbold, Orbán

Edző: Makra Béla

Gólszerzők: Váradi 15’, Kecskés 46’, Orbán 48’, 72’, Péntek 53’

Makra Béla: Már az első negyedben eldönthettük volna a meccset, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, és hagytunk is ki, egyet azonban értékesítettünk. A második találat megnyugtatta a gyerekeket, onnantól szép gólokaz szerezve magabiztosan nyertük meg a rangadót. Gratulálok tanítványaimnak a szép és eredményes játékhoz!