A DSI Debrecen vívóját választották a 2022-es év legjobb női utánpótlás sportolójának.

A Debreceni Sportélet szerkesztősége december végén öt kategóriában – felnőtt, utánpótlás, edző - megválasztotta az „Év sportolóit”. Nagy örömünkre, egyesületünk vívószakosztályának 15 éves vívóját, Nagy Blanka Virágot választották az Év legjobb női utánpótlás sportolójának.

Az indoklás szerint: A DSI Debrecen 15 éves vívóját korosztálya egyik legnagyobb tehetségének tartják a szakemberek. Blanka 2022-ben is szép sikereket ért el, Heidenheimben a kadet női párbajtőrözők európai körversenyén a magyar csapat tagjaként a dobogó legmagasabb, egyéniben pedig a harmadik fokára állhatott fel. A Budapesti Kadet Európai Körversenyen szintén tagja volt az aranyérmes kvartettnek, míg egyéniben a 3. helyen végzett. A DSI kiválósága Pécsett a Dr. Szöllősi Bálint Emlékversenyen a kadettek és a juniorok között 3. helyen zárt, a Magyar Kupa két fordulóját is megnyerte, míg a lengyelországi Kadet Európa Kupát bronzérmesként zárta.