2-2 győzelemmel és vereséggel zárt az U-16-os csapat a szombathelyi EYBL csoportkörében.

A csehek elleni pénteki vereség után a rendező Szombathely ellen egy percig sem forgott veszélyben a DKA-DSI győzelme, Gáspárék már a nagyszünetre 25 pontos előnnyel vonultak pihenőre. A vége sima, 79-52 ide. A zárónapon két összecsapás várt a fiúkra, a Helios Suns ellen hiába vezetett az első negyed után magabiztosan csapatunk, a lefújás után a szlovénok örülhettek.

A zárómeccsen a nagy múltú MAFC volt az ellenfél, akik súlyos verést kaptak a 36 pontig jutó Csomor Péter vezette debreceniektől.

Ráthonyi Tamás csapata ugyan csoportjából egyenes ágon nem jutott tovább, de rendezőként ott lesz március 3. és 6. között a legjobbak között.

Szombathely BA – Debreceni Kosárlabda Akadémia-DSI 52-79 (15-30; 14-24, 5-14; 18-11)

DKA-DSI: Gáspár 20, Balázs 11, Csomor 19, Sólyom -, Vezendi 3 cserék: Tóth 8, Kálmán 6, Balázsic 3, Virágh 5, Gyarmati 4, Kovács -, Valner -.

edzők: Ráthonyi Tamás, Kádár Tamás

Kádár Tamás: A tegnapi vereség után mindenképp javítani szerettünk volna. Végig kontrolláltuk a mérkőzést. Az utolsó negyedben kiengedtünk, sokat forgattuk a csapatot és mindenki pályára került.

BC Helios Suns – Debreceni Kosárlabda Akadémia-DSI 82-65 (19-27; 21-11; 27-18; 15-9)

DKA-DSI: Kálmán -, Gáspár 6, Csomor 23/6, Vezendi 7, Tóth 19/15 cserék: Balázs 8, Balázsi -, Sólyom 2, Virágh -, Gyarmati -, Kovács -, Valner -.

Kádár Tamás: Jó mérkőzést játszottunk. Az első félidőben jól tartottuk magunkat, a másodikra sajnos elfogytunk fizikálisan és mentálisan is. A történethez az is hozzátartozik, hogy az ellenfél novemberhez képest erősödött egy 206 cm-es orosz játékossal. Elégedettek vagyunk a mutatott játékkal, ha talán frissebbek vagyunk, akkor még szorosabb mérkőzést játszhatunk volna.

Debreceni Kosárlabda Akadémia-DSI – MAFC 118-68 (32-6; 32-25, 31-22; 20-13)

DKA-DSI: Csomor 36/9, Vezendi 5, Balázs 24, Tóth 12, Sólyom -, Virágh 4, Gyarmati 10, Balázsi 4, Kálmán 5, Gáspár 18/3, Valner 2.

Kádár Tamás: Magabiztos győzelmet arattunk. Az elején nagyon komolyan vették a fiúk, itt el is dőlt a mérkőzés. A következő három negyedben a védekezésünk felpuhult, de a támadásokat nagyon élveztek a srácok. Ezzel két-két győzelemmel és vereséggel zártuk a tornát.