19 arany-, 21 ezüst- és 18 bronzérmet szereztek a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola versenyzői a XXII. Víz Világnapi versenyen.

Verhetetlennek bizonyult a győri Arany Üst Kupán Pál Adél, aki 200 és 800 gyorson, valamint 200 háton is maga mögé utasította a mezőnyt. Gál Kincső ezúttal a magyar válogatott színeiben ugrott vízbe, és kétszer is felállhatott a dobogó második fokára (200 és 800 gyors).

Bő egy héttel később már a borsodi megyeszékhelyen mutatták meg tudásukat a DSC-SI úszói. A Kemény Dénes uszodában 3-3 egyéni számban győzött Kinczel Adrienn (50 m gyors, hát, mell) és Ónodi Gyula (50, 100 és 200 pillangó). Sőt, előbbi tagja volt a szintén első 4x50-es mix gyorsváltónak (képen) is, melyben rajta kívül Mező Nikolett, Ecsedi Boldizsár és Orovecz Patrik kapott helyet. A 4x50-es mix vegyesváltó is első helyen csapott célba, a kvartett tagjai: Kovács Kitti, Orovecz Krisztián, Eitler Péter Patrik és Lakó Dorina.

A nagymúltú Víz Világnapi versenyen négyen is dupláztak, Zombori-Szalontai Kriszti, Lakó Dorina, Hajnal Péter Lajos és Sárosi Balázs, míg Pál Adél, Kovács Kitti és Sándor Benedek egy-egy alkalommal bizonyult a leggyorsabbnak.