Győzelemmel mutatkozott be a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola U-19-es labdarúgó csapatának kispadján Benczik Zsolt.

Hétvégén elrajtolt a tavaszi szezon, melynek a DSC-SI legidősebb korosztálya új trénerrel vágott neki. A Jászberényben munkát vállaló Arany Lászlót Benczik Zsolt váltotta a vezetőedző posztján. Szerencsére Arany fia maradt, aki máris ,,Oscar- díjas" mesterhármassal nyitott a Kisvárda ellen. Nem járt jobban a vendégek U-17-es együttese sem, Selyem Nándor legénysége szintén egy fél tucatot rámolt be a szabolcsiaknak. Várhatóan jóval nehezebb dolguk lesz a fiúknak szombaton a mindkét bajnokságot veretlenül vezető Nyíregyháza otthonában, mindenesetre a ,,főpróba” a rangadóra remekül sikerült. Ezt még Federer is megirigyelné: 6-0, 6-0!

Eredmények:

16. forduló

NB II. U-17 Észak-Kelet:

DSC-SI – Várda SE Kisvárda 6-0 (3-0)

Gólszerző: Koroknay Péter (2), Oláh Péter, Berecz Rafael, Arany Márió, Bartha Gergely

Edző: Selyem Nándor

Értékelés:,, A tavaszi nyitó fordulóban magabiztos győzelmet arattunk. Sajnos az ellenfél kevesebbet foglalkozott a játékkal, inkább a durvaságukat fitogtatták. Csapatunk az egész mérkőzésen dominált, és szebbnél szebb gólokkal tették emlékezetesebbé a mérkőzést. Mind a 17 játékosunk szerephez jutott. Tartalék kapusunk sajnos a bemelegítésnél megsérült. Jövő héten a bajnokesélyes Nyíregyházára látogatunk, és szeretnénk jó eredményt elérni. Gratulálok a csapatnak!”

NB II. U-19 Észak-Kelet:

Gólszerző: Arany László (3), Nagyerdei Roland, Kovács Máté, Kiss Jonatán

Edző: Benczik Zsolt

Értékelés:,, A tavaszi szezont a Kisvárda csapata ellen kezdtük, akik a tabellán a  9. helyet foglalták el. Az őszi mérkőzésből kiindulva arra készültünk, hogy az ellenfél a védekezésre fog berendezkedni, ami így is történt. Idegesen kezdtünk, nem tudtuk birtokolni a labdát, kellett egy negyedóra mire felvettük a meccs ritmusát. Szerencsére mi szereztük az első gólt, ami megnyugtatta a csapatot és az első félidőben további két szép akciógóllal nyugodtan mehettünk a szünetre. A második félidőben hamar eldöntöttük a 3 pont sorsát és mindenkinek játéklehetőséget tudtam adni, ami nagyon fontos lesz a szezon hátralevő részére. Összességében magabiztos győzelmet arattunk, ami jó alap lehet a jövő heti folytatáshoz, amikor is a listavezető Nyíregyházához utazunk.”