Makra Béla legénysége a határtól néhány km-re lévő Zdana (Hernádzsadány) felé vette az irányt május 1-jén.

A bajnoki győzelmek mellett az elmúlt félévben két tornagyőzelmet is begyűjtő csapatunk újabb komoly kihívás elé nézett, hiszen a Zdana Cup-on kellett helytállnia a 25 perces meccsek során, ahol hat szlovák gárda mellett a Cigánd és a DSI Debrecen lépett pályára, két négyes csoportban. A ,,B” csoportban a későbbi győztes FK Humenné volt az első ellenfél, akik már az első percben megszerezték a vezetést. Nem sokkal később, öt perc leforgása alatt előbb Sean McLean egyenlített, majd Váradi Szabolcs találatával a vezetést is átvettük, további találat már nem esett, így 2-1-es győzelemmel mutatkozott be együttesünk.

A folytatásban a Michalovce következett, Kecskés Zalán megadta a meccs alaphangját a 7. percben, majd Ó.Nagy Ferenc, Váradi Szabolcs és Hermann Áron is mattolta a nagymihályi kapust, a vége sima 4-0. Az utolsó csoportmeccsen a Levik Blazice már 2-0-ra vezetett, de Nagy Dénes góljával visszajöttek a remények, majd az utolsó előtti percben Ó.Nagy Ferenc egalizált, a vége 2-2 és csoportgyőzelem.

Az elődöntőben az ,,A” kvartett másodikja, a Rozsnyó várt csapatunkra, de a találkozón kiválóan játszó Péntek Zsigmond góljával szereztük meg az előnyt, amire hamar jött a válasz. Lélekben szinte már a büntetőkre készültek a felek, de az utolsó perc álomszerűen sikerült. Péntek Zsigmond újra villant egyet, majd gyakorlatilag a lefújás pillanatában Orbán Balázs is betalált, 3-1 ide, jöhetett a finálé!

Az aranycsatában a rendező Zdana gárdáját búcsúztató FK Humenné volt ismét az ellenfél. A homonnai játékosokat fűtötte a visszavágás reménye, ennek megfelelően be is találtak az elején. Sőt öt perc volt hátra, amikor megduplázták az előnyüket. De csapatunk nem adta fel, Molnár László góljával visszahozta a reményeket, de az egyenlítés már nem sikerült, így játékosaink az ezüstérmet vehették át az eredményhirdetésnél.

Külön öröm, hogy a torna legjobb kapusának az egész nap remek formában védő Vékony Milánt választották meg.

A hazaérkezést követően Makra Béla vezetőedző értékelt: ,,Egy ragyogóan megszervezett tornán vehettünk részt. Már a fogadtatásnál látszott, nem ez az első torna, amit a Zdana községe szervezett. A szlovák játékszabály egy picit meglepett bennünket (7+1 felállás, 5-ös méretű labda, kisebb pálya, kisebb kapu, na meg hogy nem volt les), de már a csoportban nagyszerű meccseket játszottunk, jól alkalmazkodtunk az új szabályokhoz. Magas iramú, sok párharccal tarkított meccseken játszhattunk jó ellenfelek ellen. Két győzelemmel és egy döntetlennel meg is nyertük a csoportunkat. Az elődöntőben a torna legjobb játékát nyújtva egy igazi ki-ki meccset nyertünk! Jöhetett a döntő... ahol az csoportban legyőzött ellenfelünk még rá tudott tenni egy lapáttal és szintén egy ki-ki meccsen nyerni tudott. Büszke vagyok a csapatomra, mert ezen a tornán a nyolc csapatból öt is esélyes volt a végső győzelemre és négy csapattal játszottunk is! Nagyon szép ez a második hely! Sok ilyen mérkőzést szeretnék még játszani, ez szolgálja a gyerekek fejlődését! Köszönjük a szervezők kedvességét, biztos vagyok benne, hogy egy kezdődő kapcsolat volt ez a torna, ahogy a zdanai edzővel beszéltük is a torna után! Köszönjük a szép számmal jelenlévő szülőknek, tesóknak a szurkolást, támogatást! Gratulálok a csapatnak is megmutattuk mi is az a DSI U/12 család!

A DSI Debrecen ezüstérmes csapata: Sándor Ábel, Vékony Milán (kapusok) Benedek Barna, Erdei Máté, Hermann Áron, Kecskés Zalán, Linzenbold Máté, Molnár László, Nagy Dénes, Ó.Nagy Ferenc, Orbán Balázs, Péntek Zsigmond, Sean McLean, Sebestyén László, Váradi Szabolcs

Vezetőedző: Makra Béla