A DKA-DSI kadett kosárlabda csapata 34 pontos győzelmet aratott hazai pályán az Eger ellen.

Debreceni Kosárlabda Akadémia-DSI „B” – Egri VSI KOK    93 – 59 /30-10, 27-17, 21-17, 15-15/

DKA-DSI B: Kanyári Dániel 24/9, Farkas Csanád 13, Kanyári Bence 10, Balázsi Soma 22, Fritsch Gergő 21 Cserék: Kanyári Kristóf 2, Serbán István 3, Jakab Emil, Tóth Zoltán, Turcsik Simon, Szabados Áron

Edzők: Kovács Balázs, Boldizsár Ferenc

Kovács Balázs értékelése: Végre sikerült jól kezdenünk a mérkőzést, és a miskolcival ellentétben jól is folytatni. A védekezésünk az ellenfél térfelén kifejezetten hatékony volt, már az első félidőben majdnem húsz szerzett labdáig jutottunk. A második negyedben volt egy apró megingásunk az ellenfél zónája miatt, de ezen is hamar túljutottunk. Félidőre sikerült nagy előnyt szereznünk és eldöntenünk a meccset. Örülök, hogy a kezdőötös nagyon ponterős volt, Fritsch Gergő 90 százalákkal dobott mezőnyből és több gyűrű alatti kosarat szerzett bal kézzel, Kanyári Dani jó százalékkal dobott, jól irányított és védekezésben is hasznos volt, Csanádnak közel tíz gólpassza volt, Soma és Bence pedig a szokásos ponterős hasznos játékát hozta.

Kristóf sokat dolgozott a mezőnyben, sajnos neki a dobásai pontatlanok voltak, de sokkal jobb teljesítményt nyújtott, mint a múlt héten. A kevesebb játékpercet kapó játékosok is próbáltak élni a lehetőséggel, Serbán ha higgadtam 8-10 pontig juthatott volna, de így hasznos volt, még Emil védekezésben volt hasznosabb. Az ismét lehetőséghez jutó két 2003-as játékosunk Simon és Zoli is bátran jól szálltak be, lepattanókkal, szerzett labdákkal segítették a csapatot. A második félidőben egy kicsit visszaesett a koncentrációnk, és többet cseréltünk, de így is domináltunk. Gratulálok a győzelemhez!