Első helyen végzett a magyar atléta válogatott a Csapat Európa-bajnokság 2. ligájában.

Tizenkét ország atlétái reménykedhettek abban, hogy a feljutást jelentő első két hely valamelyikét megszerzik a Csapat Eb-n. Kozák Luca és Kazi Tamás távollétében a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola négy atlétája, Kácser Zita, Kerekes Gréta, Koroknai Tibor és Juhász Balázs került be az utazó keretbe. A kétnapos versenyen a debreceniek jelentősen hozzájárultak ahhoz, hogy Magyarország a pontversenyben az élen végezzen. A hetek óta kirobbanó formában versenyző Koroknai Tibor Izraelben is győzött 400 gáton, ráadásul új egyéni csúccsal (49.74)! Szintén elsőként ért célba Kácser Zita, aki több mint hat másodperces előnnyel nyert a 3000 méteres akadályfutásban (10:06,50).

Másnap tovább folytatódott a cívisvárosi remeklés, Kerekes Gréta 100 gáton (13,17) aratott sikere mellett Juhász Balázs 3000m akadályon szerzett második helyének is örülhettünk.

Összességében a magyar atléták nyolc győzelmet, kilenc második és hat harmadik helyezést elérve a szlovákok előtt megnyerték a csapatversenyt.

A pontverseny első két helyezettje feljutott az 1. ligába, amely felett a Szuper Liga jelenti az élvonalat.