Budaörsön rendezték meg az U-15-ös EYBL első körét, ahol a DKA-DSI együttese 4 mérkőzést játszott. A mérleg, 1 győzelem mellett 3 vereség. Részletek, edzői értékelés, és összegzés a kosárlabda tornáról.

TS Jahn München (GER) – Debreceni KA-DSI    79-62 (17-19, 30-12, 17-10, 15-21)

DKA-DSI: Jurák Botond, Kanyári Dániel 6/6, Turcsik Ágoston 10/3, Balázsi Soma 15, Fritsch Gergő 5 Cserék: Magari Botond 2, Csikai András 5, Farkas Csanád 8, Nagy Marcell 4, Kanyári Bence 7/3, Kanyári Kristóf

Edzők: Kovács Balázs, Boldizsár Ferenc

Kovács Balázs: Nagyon jól kezdtük a mérkőzést. Lendületesen kosárlabdáztunk és fegyelmezetten védekeztünk. Kár az első negyed utolsó másodpercében kapott hármasért. A második negyedtől ellenfelünk kijött egy nagyon agresszív letámadásra. Ezt nagyon magas szinten csinálták, több variációban is, mi pedig egy kicsit megijedtünk. Ez rengeteg eladott labdát eredményezett. Sikerült a harmadik negyedben kicsit visszakapaszkodnunk, de a folyamatos letámadás az energiánkat is fogyasztotta. Végül egy jó mérkőzésen egy képzett és nagyon szervezett csapat ellen vereséget szenvedtünk, melyből nagyon sokat tanultunk. Igazi első meccs volt, olyan tekintetben is, hogy szoknunk kellett a környezetet illetve a nemzetközi mérkőzések légkörét. A mérkőzésen belül is folyamatosan csiszolódtunk össze egy csapattá, egyedül a második negyedért kár. Nagy pozitívum a lepattanó csata megnyerése (45-37), szomorú adat a 28 eladott labda.

Debreceni KA-DSI – MBA Prievidza (SVK)    55-77 (9-18, 12-16, 16-23, 18-20)

DKA-DSI: Jurák B. 12, Farkas Cs. 4, Turcsik Á. 6/3, Balázsi S. 21, Fritsch G. Cserék: Magari B. 5, Csikai A. 2, Nagy M., Kanyári B. 2, Kanyári K. 3, Kanyári D.

Kovács Balázs: A torna talán legerősebb csapatával játszottunk, ráadásul nekünk ez volt a második mérkőzésünk aznap, nekik pedig az első. A többi csapatra is jellemző volt, ami ránk, hogy igen fáradtak voltunk az esti második mérkőzésen. Kevés jó egyéni teljesítmény akadt. Balázsi Soma, Jurák Botond és Magari Botond voltak azok, akik jó és megbízható játékot hoztak. Szlovák ellenfelünknél volt egy kiemelkedő játékos, aki a 4 mérkőzése alatt 100 pontig és 100 lepattanóig jutott. Sajnos ellenünk is leszedett 28 lepattanót. Ő és ez a statisztikai adat volt a mérleg nyelve. Pozitív volt, hogy jelentősen csökkentettük az eladott labdáink számát és ezen a mérkőzésen higgadtak maradtunk az ellenfél letámadása ellen. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy ezen a mérkőzésen Kanyári Dániel már betegség miatt nem tudott pályára lépni.

Budapest Akadémia (Vasas-Óbudai Kaszások-Újpest) – Debreceni KA-DSI   73-79 (21-15, 19-14, 17-29, 16-21)

DKA-DSI: Jurák B. 20/6, Kanyári B. 6, Turcsik Á. 25/6, Balázsi S. 7, Fritsch G. Cserék: Magari B. 6, Csikai A. 7, Farkas Cs. 6, Nagy M. 2, Kanyári K. , Kanyári D.

Kovács Balázs: Óriási skalpot gyűjtöttünk be, ami elsősorban a hatalmas akaratunknak, fegyelmezettségünknek és nagyon erős csapategységnek köszönhettünk. Nem ismertünk elveszett labdát és a játékosok nagyon érezték egymást a pályán. A statisztikából sajnos nem derül ki, de 10 feletti gólpasszunk volt, nagyon jól kettő-kettőztünk, mindig megtaláltuk a rést ellenfelünk védekezésén, még akkor is, amikor zónára próbáltak váltani. Félidőben 11 pontos hátrányból és 5-ös lepattanó hátrányból fordultunk. A második félidőt 50-33-ra nyertük, még a lepattanó csatát 45-36-ra a mérkőzés végén. A második félidőben uraltuk a palánk alatti területet mindkét oldalon, ami döntő volt. Jurák Botond (20 pont, 9 lepattanó, legalább 5 assist) és Turcsik Ágoston (25 pont, 70 %-os dobóteljesítmény, 3 lepattanó) extra teljesítményt nyújtott, amihez Balázsi Soma, Csikai András, Magari Botond, Nagy Marcell, Kanyári Bence is jó teljesítményt nyújtott. Soma és Andris nem engedett be senkit se a gyűrű alatti területre, Boti, Marci és Bence pedig nagyon jól védekeztek, és mindhárman eredményesek tudtak lenni támadásban. A végjátékban nagyon higgadtak maradtunk, jó döntéseket hoztunk és akkor sem remegett meg a kezünk, amikor az ellenfél 1-2 pontra felzárkózott. Gratulálok a fiúknak.

Debreceni KA-DSI – KK Feniks 2010    58-75 (28-11, 10-21, 9-21, 11-22)

DKA-DSI: Jurák B. 15, Magari B., Kanyári B. 6, Turcsik Á. 14/6, Balázsi S. 16 Cserék: Fritsch G. 2, Csikai A. 2, Nagy M. 2, Kanyári K. 1, Farkas Cs., Kanyári D.

Kovács Balázs: Reggeli után sajnos Csanád is rosszullétre panaszkodott, így 9 főre fogyatkoztunk és kipihentnek se mondhattam a csapatot. Ráadásul azzal a macedón csapattal találkoztunk, melynek mentalitása, fanatizmusa és agresszivitása kívülről élményszámba ment (a pályán az ellenfelek nem annyira élvezték). Mi is ebből próbáltunk erőt meríteni, és ezt kértem a fiúktól mérkőzés előtt, hogy higgyék el, hogy mi vagyunk a jobbak és az utolsó energiatartalékokat is szedjék össze. Ennek meg is lett az eredménye. Hatalmas lendülettel nekik estünk és parádés játékkal 28-11-re nyertük az első negyedet. Muszáj volt folyamatosan gyorsítani a játékot, mert nagyon szervezetten védekeztek, viszont a magunk által diktált tempót nem bírtuk el és szép lassan ellenfelünk be talált kívülről, megfordította a félidőben még nekünk +5ös lepattanó csatát és felőrölt minket. A vereség ellenére nagyon jó mérkőzést játszottunk, volt tartásunk. A második félidőben letámadással még visszakapaszkodtunk -9-ről -2-re. Balázsi Soma és Jurák Botond ezen a mérkőzésen is nagyon jól teljesítettek, valamint Ágostonnak kiváló első félideje volt. Ellenfelünk is gratulált nekünk, amit komoly elismerésnek tartok.

A torna összegzése:

Köszönjük a Budaörsi DSE nagyon színvonalas kiváló rendezését. Mindent elkövettek, hogy a csapatok méltó körülmények között küzdjenek meg egymással. Köszönet jár Gulyás Lászlónak és a szerencsieknek, akik három játékossal erősítettek minket. Nagyon hasznos tagjai voltak a csapatnak és úgy gondolom igazi csapattá értünk, egységesen jól kosárlabdáztunk.

A tornán 4 kiváló mérkőzést játszottunk. A torna előtt voltak bennem kérdőjelek, de bizonyítottuk, hogy nekünk is itt a helyünk, ilyen ellenfelek között és ilyen tornán. A tornán minden csapatból különdíjat kapott a csapat legjobb játékosa. Tőlünk Balázsi Soma kapta ezt a címet, aki 4 mérkőzésen 14,75 pontot (8. az összes játékos rangsorában), 10 lepattanót (5. az összes játékos rangsorában) és 15,25 IBM-t (7. az összes játékos rangsorában) átlagolt. Mellette Jurák Botond 11,5 IBM-t (15.), 11,75 pontot (15.), 2,5 gólpasszt (7.), 6,5 lepattanót (12.) átlagolva nyújtott kiemelkedőt. Boti folyamatosan lépett előre a torna folyamán, ahogy megtalálta önbizalmát úgy javult a teljesítménye.

Ugyanígy javult mérkőzésről mérkőzésre Turcsik Ágoston is, aki 13,75 pontos átlaggal a 10. helyen zárt és hatalmas részt vállalt a Budapest legyőzéséből. Kanyári Bence és Farkas Csanád hozta a tőlük megszokott játékot, mindkettejüknek voltak kiemelkedő periódusai és megbízhatóak voltak. Magari Botond nagyon jól védekezett nagyon hasznosan játszott és a +/- mutatója az egész torna folyamán pozitív maradt. Csikai András és Nagy Marci folyamatosan léptek előre, egyre magabiztosabbak lettek és a legfontosabb meccsen nyújtották a legjobb játékukat.

Fritsch Gergő és Kanyári Kristóf is sokat tettek a csapatért, bennük még több van, de mindketten tudtak segíteni az utolsó mérkőzésen is és jó periódusokat produkálni. Összességében nagyon jó tornát zártunk, rengeteget fejlődtünk, igazi csapattá értünk és végre kosárlabda mérkőzéseket tudtunk játszani a regionális bajnokik után. Nagyon büszke vagyok a fiúkra, akik egy kiváló győzelmet és 3 jó mérkőzést produkáltak. Láthattuk miben vagyunk jók, mik a hiányosságaink, szerdától az edzéseket dolgoznunk kell tovább, hogy hibáinkat kijavítsuk. Köszönöm kollégám Boldizsár Feri munkáját, úgy gondolom jó úton járunk.

Kovács Balázs: Jó úton járunk