Kilenc éremmel, közte öt bajnoki címmel zártak a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola versenyzői a 121. Atlétikai Magyar Bajnokságon.

Habár nem jött össze a riói kvóta Kazi Tamásnak (képen), hétvégén ismét jelezte, hogy továbbra is komolyan kell számolni vele. A leendő apa 800 és 1500 m-en is maga mögé utasította a mezőnyt, sőt a 4x400-as váltóban is szerepet vállalt, a kvartett végül a négy kör után a második helyen ért célba.

Koroknai Tibortól azt kaptuk, amit vártunk. Az amszterdami kontinensviadalt is megjárt atléta simán nyert 400 gáton, és az előbb említett váltóban is kihagyhatatlan volt. Több mint két másodpercet vert a mezőnyre a DSC-SI junior Eb bronzérmese, Juhász Balázs, aki a 3000 m akadályfutás után állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

A hölgyeknél nem volt kétséges, hogy cívisvárosi bajnokot avatnak 100 gáton. Akárcsak a februári Fedett pályás Ob-n (60 gát), Kerekes Gréta most is öt századdal előzte meg csapattársát, Kozák Lucát.

800-on Aradi Bernadett ezüstje adott okot az örömre, aki egyébként tagja volt a 4x400-on harmadik helyezett váltónak is.

A mindössze tizenhét esztendős Klekner Hanga többször bizonyította már, hogy szép jövő előtt áll, ezt Székesfehérváron is bizonyította a rúdugrásban elért bronzérmével.

Az Ob-n összesen 38 versenyszámot rendeztek meg, az aranyérmeken 19 egyesület osztozott. Örömteli, hogy a DSC-SI- akárcsak a GEAC- öt bajnoki címe a lista élére kívánkozik.

Eredmények:

Nők:

400m: 4.Palásti Luca (56.73)

800m: 2.Aradi Bernadett (2:10.12)

100 gát: 1.Kerekes Gréta (13.28) 2.Kozák Luca (13.33)

Rúdugrás: 3. Klekner Hanga (350 cm)

4x400: 3.DSC-SI ( 3:50.89-Tácsik Anna , Aradi Bernadett, Sárkány Fanni, Palásti Luca Anna)

Férfiak:

800 m: 1.Kazi Tamás (1:51.35) 5.Pápai Márton (1:53.28)

1500 m: 1.Kazi Tamás (3:40.93)

5000m: 4. Juhász Balázs (15:24.60)

400 gát:1. Koroknai Tibor (50.85)

3000 akadály: 1. Juhász Balázs (8:52.07)

4x400: 2. DSC-SI (3:13.22-Győri Árpád, Kazi Tamás, Pápai Márton, Koroknai Tibor)