Az Olimpiai Reménységek versenyén két arany-, egy ezüst-és egy bronzérmet szereztek a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola fiataljai.

Příbramský-ban a serdülők 400 métert úsztak, 12 km-t kerékpároztak majd 3km-t futottak, míg az ifjúságiaknál 750m úszás, 20 km bringázás és 5km futás szerepelt az előírt etapban. Előbbiben, a 14-15 éves lányoknál nagy fölénnyel, mintegy 48 másodperces előnnyel végzett az élen a DSC-SI sportolója Dobi Lili, míg csapattársa Jánossy Fanni a 11. helyen zárt. A fiúknál jóval szorosabb volt a befutó, itt Kovács Gyula végül második helyen végzett, csak hat mp-el tudta megelőzni egy hazai versenyző.

Az ifjúsági korcsoportban (16-17 évesek) Kovács Korinna remekelt, aki a dobogó harmadik fokára állhatott fel, a fiúknál pedig nagy csata után szerezte meg az elsőséget Dobi Gergő. Ugyanitt Benedek Péter a hetedik helyen ért célba.

Kiválóan szerepeltek triatlonosaink Csehországban!