Egy pontra futotta a Tarpa otthonában fiatalabbjainknak.

A DSC-SI két idősebb korosztálya hazai környezetben fogadta a FILO SE labdarúgó csapatait, U17-es gárdánk már szünetben komoly előnyben volt, míg Selyem Nándor tanítványai a minimális félidei vezetés után magabiztosan gyűjtötték be a három pontot. Fordulatos meccset játszott a Tarpa vendégeként az U15-ös együttesünk, a vége pontosztozkodás, 2-2. Sajnos az U14-es csapatunk nem volt egy súlycsoportban a hazaiakkal. Futsalosainknak sem ment a hajdúnánási Flamingo otthonában.

Eredmények:

18. forduló

U-14 II. osztály Észak-Kelet:

Tarpa - DSC-SI  8 – 0 (4-0)

Edző: Balogh József

Értékelés:,, Sajnos az eredmény reális. Az egész mérkőzés alatt visszafogott teljesítményt nyújtottunk. Úgy éreztem, hogy hiányzott a csapatból a kellő akarat és a hit ahhoz, hogy legalább szorosabbá tegyük ezt a mérkőzést!   Sajnálom, hogy ezen a találkozón nem sikerült azt a szervezett és tudatos játékot nyújtanunk, mint ami az elmúlt időszakban jellemezte a csapatot. Az első és a második félidőben is volt egy két lehetőségünk a gólszerzésre, de sajnos ezek a helyzetek kimaradtak. A hazaiak teljesen ránk erőltettek az akaratukat és ilyen arányban is megérdemelten nyertek.”

U-15 II. osztály Észak-Kelet

Tarpa - DSC-SI  2 – 2 (2-1)

Gólszerző: Papp Péter, Major Sándor Dávid

Edző: Szabó János

Értékelés:,, Az U14-es csapatból két ügyes védő felkerült hozzánk, ezzel nagyobb lett a variációs lehetőség, illetve stabilabbá vált a védekezésünk. A szerkezeten is változtattam, visszatértünk a 4-5-1-re, ez jó döntésnek bizonyult. Egy nagyon jó csapat ellen léptünk pályára, akik ott vannak az élmezőnyben, úgy gondolom, sikerült játékban a Tarpa felé kerekednünk, nagy akarattal futballoztunk, meg volt a játékosokban a megfelelő küzdőszellem. Minden dicséretet megérdemelnek, szívvel-lélekkel játszottak, egymásért küzdöttek, igazi csapatként működtek. Vezettünk, majd hátrányba kerültünk, de nem estünk össze, sikerült kiegyenlítenünk, sőt, meccslabdánk is volt, sajnos kimaradt a nagy lehetőség. Elégedett vagyok a fiúk teljesítményével, amit kértem, azt teljesítették, értékes pontot hoztunk el idegenből. Gratulálok a játékosoknak, nagyszerűen helyt álltak a dobogóra pályázó Tarpa ellen.”

18. forduló

U-17 III. osztály Észak-Kelet:

DSC-SI – FILO SE 8 – 0 (4-0)

Gólszerző: Spitzmüller Levente (3), Asztalos Márton (3), Zubora Tamás, Arday Zoltán

Edző: Jankovics Sándor

Értékelés:,, Ez a találkozó a kötelező győzelem kategóriájába tartozott, ennek érdekében már az elején megpróbáltuk eldönteni a mérkőzést, hogy nyugodtabban játszhassunk a folytatásban. Sikerült két gyors gólt szereznünk, innentől viszont ellenfelünk, elkerülvén a nagyarányú vereséget, illetve emberhátrányuk miatt teljesen visszahúzódott a kapuja elé, csak a védekezésre koncentráltak. Fölényben futballoztunk az egész mérkőzésen, de a FILO hősiesen védekezett, ennek ellenére bőven voltak helyzeteink. Nyomás alatt tartottuk ellenfelünket szép gólokat szereztünk, teljesen megérdemelten szereztük meg a három pontot. Mindenkinek megadtam a játéklehetőséget, a cserék is jól szálltak be a mérkőzésbe. Jól játszottunk, ez biztató a keddi találkozóra nézve, meglátjuk, ez mire lesz elég a Várda ellen. Gratulálok a csapatnak a fölényes győzelemhez és a jó játékhoz.”

U-19 III. osztály Észak-Kelet:

DSC-SI – FILO SE 5 – 0 (1-0)

Gólszerző: Botos Zsolt (2), Szabó Lajos (2), Szabó Bence

Edző: Selyem Nándor

Értékelés:,, Jó felfogásban játszottunk, már az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, ehhez adva voltak a lehetőségeink, kétszer a kapufát találtuk el, de szerencsére az első félidő végén sikerült betalálnunk. A második játékrészben mezőnyfölényünk már eredményességgel párosult, a megszerzett labdákból gyorsan ellenfelünk mögé tudtunk kerülni és a helyzeteinket jó százalékkal használtuk ki. Az egész mérkőzésen jól futballoztunk, meg volt a kellő akarat a játékosokban, bátran felvállaltuk a párharcokat, ütközéseket, szerénytelenség nélkül mondhatom, jobbak voltunk ellenfelünknél. Ez a győzelem kellő önbizalmat kell adjon a fiúknak a keddi, Kisvárda elleni mérkőzésre. Gratulálok a csapatnak a jó és eredményes játékhoz. "

Regionális Futsal bajnokság

21. forduló

Flamingo KLC - DSC-SI 11-2 (4-1)

Gólszerző: Szabó Lajos Mátyás (2)

Edző: Kozma Mihály

Értékelés:,, „Ezen az estén a legendás DSI szív elfelejtett dobogni. Már a mérkőzés első perceitől kezdve voltak ritmuszavaraink hiszen rendre megfutottak bennünket, rosszul helyezkedtünk és pontatlanul támadtunk. Hiába vezettünk nem tértünk magunkhoz, így az ellenfelünk állva hagyott bennünket. A szünetben a lelki defibrillátor valamelyest visszahozta fiukat az életbe, de más semmi sem sikerült. Rohantunk az eredmény után, amiből újabb gólokat kaptunk. Ezt a hetet a feltámadásnak kell szentelnünk.”