A DSI Debrecen U19-es és U16-os labdarúgó csapata lépett pályára csütörtökön és ért el felemás eredményt.

U19

A húsvéti ünnepek előtt Gyulára utazott Jankovics Sándor együttese, ám nem locsolkodni mentek a Békés vármegyei városba, hanem pontokat gyűjteni. Ehhez viszont győzni kellett csütörtökön a Grosics Gyula Akadémián. Ennek megfelelően kezdtek ifistáink, a bátor, támadófutball pedig hamar meghozta eredményét, a 11. percben Nagy Ákos be is vette a hazai kaput. Kis idő múlva ledolgozták hátrányukat a vendéglátók, de ezzel el is lőtték összes puskaporukat. Közeledve az első félórához Nagy Ákos ismét csapatunkat juttatta előnyhöz. A félidő hajrájában Bagi Tamás is beköszönt, majd, hogy jól megjegyezzék a nevét, a szünetet jelző sípszó előtt duplázott. Fordulás után kinyílt a gólzsák, Haraszin Zsombor is megzörgette a hálót, majd az ellenfél is betalált, ám ezt a saját kapujába tette. A sorban Vietorisz Áron következett, majd Berki Balázs is mattolta a védelmet, ekkor már héttel ment csapatunk. A fiúk nem álltak le a tetemes előny birtokában, Bagi Tamás a 72. percben már három találatnál járt, nem sokra rá pedig Törőcsik Árpád is feliratkozott a gólszerzők közé. A Végeredményt Tar Gyula állította be a 88. minutumban, együttesünk 11-1-re megnyerte a párharcot.

MLSZ Regionális U19 Délkelet Felsőház 7. forduló

Grosics Akadémia – DSI Debrecen: 1-11 (1-4)

DSI Debrecen: Meszesán – Zsoldos (Törőcsik 63’), Juhász N. (Kovács D. 75’), Nagy (Tar 75’) Á., Papp P., Vietorisz Á., Haraszin, Bagi (Szabó Z. 75’), Berki (Juhász F. 75’), Bodnár, Lukács (Reszegi 75’)

Edző: Jankovics Sándor

Gólszerzők: Nagy Á. 11’, 28’, Bagi 42’, 55’, 72’, Haraszin 51’, Valyuch 56’ (öngól), Vietorisz 62’, Berki 71’, Törőcsik 86’, Tar 88’

Jankovics Sándor: Egy híján, tucatot lőttünk Gyulán. Végig hóesésében, de kitűnően előkészített pályán focizhattunk. A Grosics Akadémia jegyzett gárda, innen pontot elhozni is nehéz. Alkalmazkodtunk a kissé csúszós, füves talajhoz, és már az első játékrészben háromgólos előnyre tettünk szert. Az öltözőben mondtam a srácoknak, nincs vége a meccsnek, van még egy félidő. Hajtottak is a második negyvenöt percben becsülettel. Igaz a hazaiak dolgát nehezítette, hogy egy játékost kiállítottak közülük, de a mieink nem vettek vissza a tempóból egy pillanatig sem. Így a vége 11:1 lett a mi javunkra. A DEAC felett aratott győzelem után néhány nappal ez a siker mindenképpen kiemelkedő húsvét előtt. Az egész csapat hozzáállásával maximálisan elégedett vagyok. Két idegenbeli rangadó következik, megyünk Szegedre, majd Orosházára. Nem szeretnénk ezekről a helyekről sem üres kézzel, pontok nélkül hazatérni.

U16

Két győzelemmel a háta mögött várta Kaszás János alakulata a csütörtöki, Pécel elleni találkozót. Az időjárás meglepte a csapatokat, ugyanis áprilisi havazásban kezdődött a mérkőzés, csúszós pályán. Srácaink alkalmazkodtak jobban a körülményekhez, a 12. percben Nagy Zsombor vette be a vendégek kapuját, majd négy minutum elteltével Pecséri Máté duplázta meg az előnyt. A Kaszás-tanítványok innentől nyugodtabban focizhattak, ám elkövettek két nagy hibát hátul és a Pécel hét percen belül ledolgozta a hátrányát. A hibák a második félidőben is előjöttek, ezt újabb két góllal büntették a vendégek. Csapatunk futott az eredmény után, de Pecséri révén már csak a szépítésre futotta a fiúk erejéből, így a Pécel mindhárom pontot elvitte Debrecenből.

MLSZ Regionális U-16 Keleti-csoport 15. forduló

DSI Debrecen – Pécel SSE: 3-4 (2-2)

DSI Debrecen: Sinka (Lukács 46’), Szalontai (Hosszú 60’), Kalapos, Kocsis, Keszler, Orsó (Tarr 68’), Pecséri, Kiss I. (Esztergomi 60’), Nagy Zs., Szilágyi (Tóth B. 46’), Máté (Fejér 75’)

Edző: Kaszás János

Gólszerzők: Nagy Zs. 12’, Pecséri 16’, 75’

Kaszás János: Januári pályaviszonyok mellet játszottuk le a mérkőzést. Végig szakadt a hó, amely a talajra érve elolvadt, és ez rendkívül csúszóssá, irreálissá tette a mérkőzést. Az első félidőben döntetlen, két-két találat született, szünet után az ellenfél rúgott még kettőt, mi sajnos csak egyet. Négy óriási egyéni hibát vétettünk, ezt használta ki a vendégcsapat, így pont nélkül zártuk a fordulót.