Rendkívül színvonalas nemzetközi kosárlabda utánpótlástornát rendeztek a hétvégén Debrecenben. Az EYBL sorozat Közép-európai selejtezőjének első fordulójában magasan jegyzett magyar és külföldi csapatok vettek részt.

A Debreceni Kosárlabda Akadémia U16-os együttese első mérkőzésén a macedón KK Feniks 2000 csapatával találkozott, akik a legutóbbi két kiírásban megnyerték hazájuk bajnokságát. A korosztályos válogatottba három játékost is delegáló ellenfél, fizikai fölénye ellenére sem tudta felvenni a versenyt a debreceni fiatalokkal. A hatalmas tempót diktáló hajdúságiak a félidőben már hét egységnyivel vezettek, és Csomor Péter (29/12) vezérletével végül óriási meglepetésre 23 ponttal győzték le magasan jegyzett ellenfelüket.

A torna második napján a finn utánpótlás egyik élcsapatával, a Tapiolan Honkával találkoztak Ráthonyi Tamás tanítványai. A döcögősen induló összecsapáson szinte végig vezetve, minden negyedet megnyerve diadalmaskodott a debreceni csapat. A huszonegy pontos győzelem a játék képe alapján teljesen megérdemelt.

A rendezvény harmadik napján a debreceniek két mérkőzést is játszottak. A délelőtti találkozón a kitűnően szereplő SBK Levicével csaptak össze Tóth Bencéék. A szlovák csapat nagyszerű dobóformát bemutatva két ponttal meg is nyerte az első félidőt, de az ismét nagyot küzdő hajdúságiak szép lassan felőrölték ellenfelüket. Tíz pontos győzelműkkel megőrizték veretlenségüket, s készülhettek a délutáni mérkőzésre a szintén hibátlan Vasas Akadémia ellen.

Látszott a fáradtság DKA-DSI csapatán, a játéknapon csak ezt a mérkőzést játszó budapesti csapat sokkal frissebbnek bizonyult. A találkozó egy 10-0-s pasaréti rohanással kezdődött, innentől kezdve pedig csak futottak az eredmény után Vezendi Szabolcsék. A második játékrészt is egy nagy rohammal kezdte a Vasas,  húsz pont felé növelve ezzel a különbséget, mellyel el is döntötte a találkozót, hiába küzdött óriásit Ráthonyi-legénység. A remekül játszó fővárosi csapat 24 pontos sikere a látottak alapján teljesen megérdemelt.

A kilenccsapatos torna all-star ötösébe beválasztották a debreceni csapat pontgyárosát, Csomor Pétert is. A bajnokság második felvonását januárban játsszák a csapatok Szombathelyen, ahol eldől, hogy mely együttesek juthatnak a sorozat döntőjébe. A továbbjutásra a magyarok közül legnagyobb esélye a hibátlan Vasas Akadémia mellett a három győzelemmel álló DKA-DSI U16-os csapatának van.

A debreceniek mérkőzései:

Debreceni Kosárlabda Akadémia-DSI – KK Feniks 2010 (macedón) 89-66 (23-11; 13-18; 23-16; 30-21)

legjobb dobók: Csomor 29/12, Tóth 22/6, Vezendi 13, Sólyom 8/6

Debreceni Kosárlabda Akadémia-DSI – Tapiolan Honka (finn) 74-53 (14-12; 24-21; 20-15; 16-5)

ld.: Csomor 28/6, Tóth 20/15, Vezendi 14/6

SBK Levice – Debreceni Kosárlabda Akadémia-DSI  76-86 (22-22; 25-23; 18-23; 11-18)

ld.: Csomor 32/9, Tóth 18/3, Gáspár8, Kálmán 8

Vasas Akadémia – Debreceni Kosárlabda Akadémia-DSI 80-56 (20-11; 20-16; 25-16; 15-13)

ld.: Csomor 15/6, Tóth 14, Virágh 12