A DSI Debrecen labdarúgó csapatai közül csak az U13-as és az U12-es korosztály nyerte meg a párharcát.

U19

Közvetlen riválisával találkozott szombaton Jankovics Sándor csapata, mely játéknapon a DAFC Szeged otthonában léptek pályára. Az első félidőben nem találtak egymáson fogást a felek, viszont a második elején megszerezték a vezetést a hazaiak. A játékrész derekán Vadon Márton fejesből egyenlített, de a mérkőzés hajrájában a csongrádiak bevitték a három pontot érő találatot.

MLSZ Regionális U19 Délkelet Felsőház 8. forduló

DAFC Szeged – DSI Debrecen: 2-1 (0-0)

DSI Debrecen: Meszesán – Juhász, Nagy Á., Papp P., Vietorisz, Vadon, Haraszin, Bagi (Törőcsik 54’), Berki, Bodnár, Lukács (Szabó Z. 66’)

Edző: Jankovics Sándor

Gólszerző: Vadon 77’

Jankovics Sándor:

Sajnos nem sikerült. Igazi rangadón buktunk idegenben, de hozzá kell tennem, a Szeged teljesen megérdemelten nyert. Egy rettentően rossz talajú, falusi pályán fociztunk, 25 kilométerre Szegedtől, Bogdányban. Igaz, ezen kellett játszani az ellenfélnek is. Az első félidőben nem született gól, szünet után, viszont hamar vezetést szerzett a DAFC. Mi egy szöglet után, Vadon Marci fejesével egyenlítettünk, de öt perc múlva újra gólt kaptunk, és maradt a végeredmény 2-1 oda. Azt mondtam a srácoknak, semmi baj, megyünk tovább, hiszen most jönnek a nehezebb derbik, ahol mindenki megmutathatja igazi képességeit. Legközelebb itthon, az Orosháza ellen.

U17

Nem sokat pihenhettek az egri meccs után Bende Tibor legényei, ugyanis szombaton új feladat várt rájuk, mely játéknapon a Mezőkövesddel találkoztak. Álmosan kezdtek fiataljaink, ez vissza is ütött, a hazaiak megszerezték a vezetést, majd szünet előtt kettőre növelték előnyüket. A második játékrészben próbáltak zárkózni a Bende-fiúk, emberelőnybe is kerültek, de Győri Patrik révén csak a szépítő találatot tudták megszerezni.

MLSZ Regionális U-17 Kelet Felsőház 8. forduló

Mezőkövesd – DSI Debrecen: 2-1 (2-0)

DSI Debrecen: Szász – Kalmár (Győri 78’), Botos (Kovács D. 46’), Bácsi (Lengyel 70’), Kapczy, Tasi B., Tasi A., Szopka (Juhász 86’), Takács (Havasi 46’), Pistritu, Vietorisz (Czakó 86’)

Edző: Bende Tibor

Gólszerző: Győri 86’

Bende Tibor: Három napon belül, ez volt a második meccsünk, meg a korai kezdés miatt is, az első félidőben kicsit bealudtunk. A borsodiak egy szabadrúgás góllal szereztek vezetést, majd egy megpattanó labda a kövesdi csatár fejére esett, onnan pedig a hálónkba. Ezzel vezettek kettővel a szünetben. Cseréltem a második 45 percre, és mi diktáltunk. Ráadásul emberelőnybe is kerültünk, de sajnos csak egy gólt rúgtunk, így 2-1 arányban veszítettünk. A második félidei játékunk alapján megérdemeltük volna a döntetlent.

U16

Hamar hátrányba került Kaszás János alakulata, de az első félidő közepén Tóth Zoltán ledolgozta a hátrányt, majd szünet után Keszler Benjámin fordított. Innentől viszont hatékony bírói segédlettel elkezdte rugdosni a gólokat a Karcag, a mérkőzés végéig négyszer vették be Lukács Péter kapuját. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a 64. percben Orsó Árpádot kiállította a játékvezető.

MLSZ Regionális U-16 Keleti-csoport 16. forduló

Karcag – DSI Debrecen: 5-2 (1-1)

DSI Debrecen: Sinka (Lukács 46’), Szalontai (Fejér 72’), Kalapos, Varga V., Keszler, Orsó, Pecséri, Kiss I. (Tarr 72’), Tóth Z., Nagy Zs., Szilágyi (Esztergomi 72’)

Edző: Kaszás János

Gólszerzők: Tóth Z. 19’, Keszler 59’

Kiállítva: Orsó 64’

Kaszás János: Irreális, részrehajló, hazai játékvezetés mellett szenvedtünk vereséget. Az első félidőben - ami 1-1-es döntetlennel zárult - teljesen kiegyenlített volt a játék. Szünet után is mi domináltunk, a vezetést is megszereztük, aztán a hatvanadik percben a bíró belenyúlt a meccsbe. Nem tudom miért, de kiállította az egyik játékosunkat. Előtte nem sokkal homlokon rúgták a hátvédünket, még figyelmeztetés sem járt érte. Az utolsó huszonöt percben fizikálisan és mentálisan is elfáradtunk, köszönhetően a jászsági, kun sípmesternek. A Karcag rúgott négy gólt, így 5-2-re kikaptunk.

U15

A listavezető Nyírpazonyt fogadták vasárnap délután Takács András tanítványai. Trénerük dolgát nehezítette, hogy sok volt a hiányzó, így csak két cserével tudtak kiállni a mérkőzésre. A hazaiak irányították a játékot, fölényüket a 32. és a 40. percben gólra is váltották. Szünet után Salánki Levente szépített ugyan, de a piros-fehérek a félidő második felében bebiztosították győzelmüket.

MLSZ Regionális U15 Kelet Középház 4. forduló

DSI Debrecen – Nyírpazony: 1-4 (0-2)

DSI Debrecen: Dán – Lengyel, Nagy A., Kicsák, Kozák (Tuss 67’), Filep (Farkas 47’), Salánki, Keczán, Tóth R., Márton, Bodea

Edző: Takács András

Gólszerző: Salánki 48’

Takács András: Ez a vasárnap délután nem úgy sikerült, ahogyan azt előzetesen elterveztük. Nagyon sok a hiányzó, alig tudtam valakit a cserepadra ültetni. A pazonyiak diktálták az iramot végig. Igaz, kétgólos vezetésüknél még felzárkóztunk, de aztán a hatvanadik perc tájékán elfáradtunk, kiütközött, hogy a vendégek jobb fizikai állapotban voltak. Így sajnos háromgólos vereséget szenvedtünk.

U14

A makulátlan mérleggel rendelkező Bódva-Völgye otthonában lépett pályára Cseke Bence együttese a tavaszi 6. fordulóban. Az egész mérkőzésen a borsodiak játszottak fölényben, már az első félidőben négygólos előnyre tettek szert. Szünet után tovább növelték előnyüket és nagyarányú győzelmet arattak.

MLSZ Regionális U14 Kelet Alsóház 6. forduló

Bódva-Völgye – DSI Debrecen: 6-0 (4-0)

DSI Debrecen: Bíró – Bihari, Lakatos (Dely 57’), Tóth B., Szőke (Fülöp 74’), Lehner (Sipos 74’), Baranyai, Fekete (Farkas 67’), Egeresi (Tőzsér 67’), Pásztor (Nagy R. 57’), Nagy L.

Edző: Cseke Bence

Cseke Bence: Felsőzsolcán, egy minősíthetetlen talajú pályán kellett játszanunk. Igaz, ez a tény a hazaiakra is vonatkozott. A Bódva mindenben felülmúlt bennünket, és ami szomorú, jobban is akarták a sikert. A hatgólos vereség túlzottnak tűnhet, de sajnos teljesen megérdemelt.

U13

Rangadó várt Győrösi Péter fiaira, vasárnap délben a Csenger ellen folytatták a bajnoki sorozatot. Előzetesen kiélezett mérkőzésre számítottunk, de ifjoncaink erőt demonstráltak, minden negyedben megzörgetve a hálót, szép játékkal fektették két vállra a szabolcsiakat.

MLSZ Regionális U-13 Északkeleti-csoport 16. forduló

DSI Debrecen – Csenger: 5-1 (2-0, 1-1, 1-0, 1-0)

DSI Debrecen: Cseke – Komódi, Gulyás, Magyari, Varga L., Kiss S., Milbik, Tóth K., Mosdóczi

Cserék: Horváth T., Sebők, Mráz, Csáki, Bendik

Edző: Győrösi Péter

Gólszerzők: Milbik 12’, 57’, Komódi 20’, Mosdóczi 40’, 62’

Győrösi Péter: Lemásoltuk az előttünk játszó 12 évesek eredményét, mi is 5-1 arányban nyertünk. Igaz, tartottam ettől az összecsapástól, mert ellenfelünk a második helyet foglalja el a tabellán. Ennek ellenére, nagy örömömre lefociztuk őket. A gólarány sem túlzott, mert még legalább ugyanennyit rúghattunk volna. Nagy gratuláció jár a srácoknak.

U12

Szabó Imre gyerekei is a Csengerrel találták szemben magukat vasárnap délelőtt. Nehezen indult be a gépezet, de közeledve az első negyedórához, már üzemi hőfokon égtek srácaink. Nagy Gergely kilenc perc alatt mesterhármast jegyezhetett, Majd Müller Ádám és Szűcs Dávid nyitotta tovább az ollót. A szabolcsiak erejéből egy szépítő találatra futotta, de ezzel csak kozmetikázták a végeredményt.

MLSZ Regionális U-12 Északkeleti-csoport 16. forduló

DSI Debrecen – Csenger: 5-1 (1-0, 3-0, 1-0, 0-1)

DSI Debrecen: Szerepi-Nagy – Tóth Ni., Tóth Ná., Fekete, Szűcs, Nagy G., Nagy R., Müller, Kakó

Cserék: Melczer, Dombrádi, Béke, Palczert, Béres

Edző: Szabó Imre

Gólszerzők: Nagy G. 14’, 22’, 23’, Müller 32’, Szűcs 49’

Szabó Imre: Először a végeredmény: 5-1 arányban legyőztük a Csenger csapatát. Pedig nem úgy indult, ahogyan mi szerettük volna. A hirtelen jött meleg minket zavart meg, a szabolcsiak a változó időjárás ellenére is agresszíven, magasan letámadtak. Tizenöt percnek kellett eltelnie, amíg rendeztük a sorainkat. Innentől kezdve többet futottunk, szemre is tetszetős támadásokat vezettünk, számtalan gólhelyzetet kidolgoztunk. A játékunk hagyott némi kívánnivalót maga után, erős közepesnek jellemezném. A rúgott öt gól ellenére, még legalább ennyiszer megzörgethettük volna a csengeriek hálóját, ha jobban összpontosítunk. A fölényes győzelem így is csodálatos, teljesen megérdemelt, és gratulálok a fiaimnak.