Zsinórban harmadik győzelmét aratta az U-19-es csapat.

A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola fiatalabb labdarúgói hazai közönség előtt léptek pályára a bajnokság nyolcadik fordulójában. A mérleg a két találkozón egészen elképesztő: DSC-SI- Puskás Akadémia Nagyecsed: 53-0!!! A 41 gólig jutó U-15-ösök összecsapásán egymaga tizenhárom találatot jegyzett a góllövőlistán élre álló Bartha Ricardó, de a hét gólos Nagy István is igencsak kitett magáért, akárcsak az egész csapat. A másik mérkőzésen az ecsedi gárda egy kicsit jobban járt, Ők megúszták egy tucattal, melyből Bernád Szabolcs hatot vállalt.

Fordulatos mérkőzést produkált Balmazújvároson Szabó János legénysége. A már 3-0-ra is vezető U-17-esek kiengedték kezükből a győzelmet, a fordító újvárosiak ellen végül összejött az egyenlítés. Az elmúlt hetekben remek formát mutató U-19-es DSC-SI magabiztos sikert könyvelt el az újvárosiak ellen, a három pontnak köszönhetően már a dobogó legalsó fokán találjuk Benczik Zsolt együttesét.

A megyei bajnokságban az egy évvel idősebbek között gólnélküli meccset produkáltak játékosaink, míg a félidőben még előnyben lévő futsalosaink vereséggel távoztak Gyöngyösről, majd a Magyar Kupa küzdelmeiben sikerrel nyitottak.

Eredmények:

8. forduló

U-14 II. osztály Észak-Kelet:

DSC-SI – Puskás Akadémia Nagyecsed 12 – 0 (6-0)

Gólszerző: Bernád Szabolcs (6), Szutor Tamás (3), Girán Gábor (2), Kabai Ferenc

Edző: Selyem Nándor

Értékelés:,, Gólzáporos győzelmet arattunk egy gyengébb képességű csapat ellen. Ellenfelünk végig védekezésre kényszerült, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, melynek kb. a felét használtuk ki.”

U-15 II. osztály Észak-Kelet

DSC-SI – Puskás Akadémia Nagyecsed 41 – 0 (22-0)

Gólszerző: Bartha Ricardó (13), Nagy István (7), Gellén Balázs (4), Asztalos Márton (4), Simon András (3), Harangozó László (3), Varga Balázs (3), Arday Zoltán, Nagy Dániel, Sustyák Bálint, Nagy Dániel, Lipők Lambert

Edző: Jankovics Sándor

Értékelés:,, A tíz emberrel érkező, fegyelmezetlen ellenféllel szemben nagyobb arányban is nyerhettünk volna, ha minden helyzetünket értékesítjük. A 41 rekord mennyiségű gólért gratulálok a lelkesen küzdő, jó játékkal, gyönyörű gólokkal elő rukkoló csapatomnak.”

8. forduló

U-17 III. osztály Észak-Kelet:

Balmazújváros TE - DSC-SI 4 – 4 (1-3)

Gólszerző: Botos Zsolt (2), Bedő Dávid, Arany Márió

Edző: Szabó János

Értékelés:,, Az első fél óra után úgy nézett ki a mérkőzés képe, hogy gólarányt tudunk javítani. A kihagyott büntetőnk után a csapatom fegyelmezetlenné vált, elhitte, hogy így is megszerzi a győzelmet és esélyt adtunk az ellenfelünknek, hogy visszajöjjön a mérkőzésbe. A szünetben sem tudtam rendet rakni a játékosaim fejében és a lelkesen játszó hazaiak megfordították a találkozó állását. Nagy nehezen sikerült kiegyenlítenünk és az utolsó negyed órában nagy adok-kapok vette kezdetét, de az eredmény már nem változott. Remélem mindenki tanult ebből a meccsből!”

U-19 III. osztály Észak-Kelet:

Balmazújváros TE - DSC-SI 0 – 3 (0-1)

Gólszerző: Berecz Rafael (2), Soltész Dominik

Edző: Benczik Zsolt

Értékelés:,, Gratulálok a csapatnak a mai teljesítményhez, mert végig egymást kisegítve, fegyelmezetten játszva tudtunk egy nehéz mérkőzést megnyerni. Több olyan játékos is pályára lépett, akik eddig kevesebb lehetőséget kaptak, de bebizonyították, hogy lehet rájuk számítani, a vezéregyéniségek pedig megmutatták, hogy megfelelő hozzáállással mire lehetünk képesek. A mérkőzésen elkövetett hibákat kielemezzük és tanulunk belőle, a csapategységet pedig át kell mentenünk a folytatásra.”

U-14-es Megyei Bajnokság

DSC-SI (U-13) – Nyíradony 0 – 0

Edző: Zolnai Lajos

Értékelés:,, Csapkodó első félidei  játék után a második félidőben átvettük az irányítást, de nem sikerült a gólszerzés.”

Futsal NB II Keleti csoport

Energia Sport Klub Gyöngyös - DSC-SI 9-6 (4-5)

Gólszerző: Arany László (3), Somogyi István (2), Molnár Bálint

Edző: Balogh József

Értékelés: ,,Az első félidőben nagyon szervezetten és bátran játszott a csapat! Fegyelmezett védekezésből gyors kontrákat vezettek a fiúk, és a helyzeteinket is nagyon jó százalékban sikerült kihasználnunk. Ennek eredményeként az első félidőben egy gólos előnnyel vonultunk pihenőre. A rutinos hazai csapat a második félidőben ránk erőltette az akaratát. Sajnos több gólhelyzetet is ki tudtak alakítani, amit rendre gólra is váltottak. Sikerült fordítania a hazai csapatnak, de a fiuk nagyon küzdöttek és nem adták fel! A végén az emberelőnyös játék helyzetet nem tudtuk hatékonyan végig játszani, ami megpecsételte a sorsunkat. Egy jó mérkőzésen nagyot küzdve maradtunk alul a rutinos hazai csapattal szemben.”

Futsal Magyar Kupa

Tolna Mözs - DSC-SI 3-4 (1-1)

Gólszerző: Arany László (2), Molnár Bálint (2)

Edzők: Balogh József

Értékelés: ,, Hosszú és fárasztó utazás után nagyon szervezetten és fegyelmezetten játszott a csapat az első félidőben. Már a mérkőzés elején sikerült vezetést szerezni melyet a hazaiak még tudtak egalizálni. Utána viszont végig kézben tartottuk a találkozót, és ha kicsit bátrabbak vagyunk az előre fele játékban, akkor már az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést! A második félidőben is fegyelmezetten játszottunk. A fáradtság ellenére rendre megnyerték a párharcokat és szép támadásokat sikerült vezetni.  Ennek köszönhetően sikerült növelnünk az előnyünket. A hazaiak mindent megtettek az egyenlítés érdekében, de lelkesen játszó csapatom kézben tartotta a mérkőzést a végéig és ennek eredményeként sikerült győztesen levonulni a pályáról. Dicséret illeti a csapat minden tagját!”