Hazai pályán, a Nyírbátor ellen kezdte meg a 2018-2019-es pontvadászatot a DSC-SI U17-es és U19-es labdarúgó csapata.

A mindkét korosztályban egyaránt tíz-tíz együttest felvonultató pontvadászatban Asztalos Márton mesterhármassal indította a szezont. A DSC-SI az első felvonásban sokkolta a szabolcsiakat a bő három perc alatt szerzett három góllal. A vendégek a második félidőben sem találták a cívisvárosi játék ellenszerét, a vége sima 6-0.

Jóval szorosabb eredményt hozott az U19-es találkozó, ahol a szünet előtt vezetést szerzett Selyem Nándor legénysége, melyet a 61. percben sikerült a vendégeknek egalizálniuk. Sokáig úgy tűnt, hogy döntetlennel zárnak a csapatok, ám a vége előtt nem sokkal Varga Antal találatával kicsikarta a győzelmet a DSC-SI.

Eredmények:

1. forduló

U-17 III. osztály Észak-Kelet:

DSC-SI – Nyírbátori FC 6 – 0 (3-0)

Gólszerző: Asztalos Márton (3), Spitzmüller Levente, Nánási Martin, Nagy Dániel

Edző: Jankovics Sándor

Értékelés:,, Jól játszottunk az egész mérkőzésen, teljesen beszorítottuk kapujuk elé ellenfelünket, akik nem is akartak támadni, megszállták saját tizenhatosuk előterét, tíz emberrel védekeztek. Nehéz volt ellenük játszani, próbáltuk megbontani a védelmüket, mögéjük kerülni, átlövésekből eredményesek lenni. Ennek ellenére nagyon sok helyzetet kidolgoztunk, és sikerült mindkét játékrészben három-három gólt szereznünk. Összességében teljesen megérdemelten nyertük meg a mérkőzést, akár nagyobb arányú is lehetett volna, ha jobban élünk a lehetőségeinkkel, de nem vagyok telhetetlen, kezdésnek ez tökéletes. Mindenkit pályára tudtam küldeni, a fiatalabbak, akik most kerültek hozzánk, jól mutatkoztak be. Minden dicséretet megérdemelnek a játékosok, hogy a déli forróság ellenére is odatették magukat. Gratulálok az egész csapatnak az eredményhez és a játékhoz.

U-19 III. osztály Észak-Kelet:

DSC-SI – Nyírbátori FC 2 – 1 (1-0)

Gólszerző: Galla Patrik, Varga Antal

Edző: Selyem Nándor

Értékelés:,, Még ha nehezen is, de sikerült megnyernünk a mérkőzést, a játékunk még idény eleji formát mutat. Előjöttek azok az erőnléti hiányosságok, amik az edzéshiánynak köszönhetők. Ezeket bajnokság közben vagyunk kénytelenek pótolni. Természetesen örülök a győzelemnek, gratulálok a csapatnak, hogy a nehézségek ellenére meg tudták nyerni a mérkőzést. Dolgozunk tovább, van mit bepótolnunk, de a folytatásban ennél több kell."