Vasárnap újabb versenyszámokkal folytatódott a 2022-es Atlétikai Magyar Csapatbajnokság döntője a debreceni Gyulai István Atlétikai Stadionban.

Szombaton húsz versenyszámban gyűjtögethették a pontokat a csapatok, mely versenynap után a Budapesti Honvéd Sportegyesület szerezte a legtöbb egységet (257) és végzett az élen. A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola csapata az első nap után 169 ponttal a nyolcadik helyen állt.

Bizakodtunk, hogy a folytatásban javíthatnak pozíciójukon atlétáink, ugyanis vasárnap több versenyszámban is győzelmi esélyekkel léptek rekortánra. 100 gáton Kozák Lucának most 13.29-es idő is elég volt az első helyez, míg Kerekes Gréta 13.75-öt futva harmadik helyen ért célba. Schmiedt Lilla is indult ebben a számban, aki 14.94-nél megállítva az órát, kilencedik lett.

Ha női rúdugrás, az első helyet már oda is lehet adni Klekner Hangának, nem történt ez másképp ezúttal sem, országos bajnokunk 414 centit teljesítve utasította maga mögé a mezőnyt. Érdekesség, hogy Hanga távolugrásban is megmérettette magát, ahol a hetedik helyen végzett (5.35).A DSC-SI férfi 4×400-as váltója teljesítette leggyorsabban (3:17.60) a négy kört, több mint két másodperccel megelőzve a Ferencváros négyesét.

Atlétáink több számban is szorgalmasan gyűjtögették az egységeket, melynek köszönhetően csapatunk két helyet javítva első napi helyezésén, hatodikként zárta a csapatbajnokságot és lehet ott jövőre az első osztályban.

A 2022. évi Atlétikai Magyar Csapatbajnokságot a Budapesti Honvéd Sportegyesület nyerte.