A müncheni szabadtéri atlétikai Európa-bajnokság mai versenynapján a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola atlétája 13.78-at futott 110 gáton.

Akárcsak a keddi előfutamok során, szerdán is a harmadik futamba kapott besorolást Szűcs Valdó, aki német, francia, lengyel, angol és portugál riválisokkal vette fel a versenyt. A futam erősségét mutatta, hogy öten is jobb egyéni csúccsal rendelkeztek, mint a DSC-SI atlétája. Az idei legjobb idők tekintetében viszont a cívisvárosi gátas az utolsó volt, ám ez csalóka, hiszen nemrég épült fel sérüléséből, így nagyon kevés versenyen indulhatott.

Futamonként az első kettő, illetve a két legjobb időt futó került a döntőbe, ez pedig ismerve a magyar bajnok gátas idei problémáit, a bravúrkategóriába tartozott volna. Az első két futam után kiderült, ahhoz, hogy Valdó ott lehessen a döntőben, saját csoportjának negyedik helyén 13.48-on belüli időre lett volna szükség. Bár a táv feléig együtt haladt a mezőnnyel, végül hatodik helyen ért célba, 13.78-nál megállítva az órát, ezzel véget ért gátasunk számára a kontinensviadal. Összességében a tizennyolcadik helyen zárta az Eb-t.

,,Sajnos nem sikerült megismételnem az előfutamban elért időmet, bár az erő megvolt, ám a köztes futásból hiányzott az a dinamika, ami tavaly megvolt. Meglátszott, hogy idén sérülésemből adódóan kevés versenyen tudtam rajthoz állni, de nem vagyok csalódott, örülök, hogy itt lehettem. Még három versenyem lesz az idei szabadtéri szezonban, utána pihenés, majd elkezdem a felkészülést fedettpályára. Nagyon remélem a következő évben sérülés már nem hátráltat és visszanyerem régi formám, jobb időket futok, mint ebben az évben” – fogalmazott Szűcs Valdó a futam után.

Fotó: Facebook/Magyar Atlétika - Hungarian Athletics