A DSI Debrecen labdarúgó csapatai közül az idősebb korosztályok begyűjtötték a pontokat, míg a fiatalabbak vereséget szenvedtek.

Jankovics Sándor U19-esei azzal a céllal léptek pályára a Hajdúszoboszló elleni rangadón, hogy megőrzik veretlenségüket, mely nem tűnt egyszerűnek a fürdővárosban. De a fiúk megbirkóztak a feladattal, nagy kedvvel futballozva, Nagy Ákos 45. percben szerzett szépségdíjas találatával megnyerték a párharcot és komoly előnnyel vezetik továbbra is a tabellát.

A Cigánd ellen akartak javítani Bende Tibor tanítványai (fotó), tették ezt sikeresen, ugyanis végig magabiztosan, szemre tetszetősen győzték le a borsodiakat. Szőllős Balázs a félórához közeledve megszerezte a vezetés, melyre három minutum elteltével válaszoltak a vendégek, de Pistritu Erik nagyon hamar visszaállította az előnyt. A második félidő elején Kalmár Miklós pedig bebiztosította az U17-esek győzelmét és övéinek második helyét.

A sereghajótó Jászberényhez látogatott vasárnap Kaszás János együttese, de a párharcot nem lehetett időben megkezdeni. Történt ugyanis, hogy a játékvezetői trió kulcs híján nem tudott átöltözni, civilben pedig csak nem vezethették a mérkőzést. A szervezők lázas keresgélésének végül meg lett az eredménye, egy óra múlva szezám tárulj, és felvehették munkaruhájukat a sporik. A Kaszás-tanítványokat ez a közjáték nem zökkentette ki, a 12. percben Kalapos Konrád megszerezte a vezetést, majd a mérkőzés hajrájában Takács Tamás bebiztosította a győzelmet.

Takács András alakulata jól kezdte a mérkőzést, Fehér Erik révén már a 4. percben sikerült megszerezni a vezetést. Félóra elteltével Kozák István is betalált, a gond csak az volt, ezt saját kapujába tette, ezzel egalizált a szabolcsiaknak. A második félidőben a Mátészalka önerőből is szerzett gólt, sőt kettőt is és elvitte a pontokat Debrecenből.

Az U14-es gárda idén még nem szerzett pontot, Cseke Bence fiai ezen rossz mérlegen szerettek volna kozmetikázni a Karcag ellenében. Nem úgy nézett ki, hogy ez sikerül, ugyanis hat perc elteltével már kétgólos hátrányba kerültek. Szőke Zalán révén sikerült szépíteni, de a kék-fehérek két találattal válaszoltak. A második félidő elején Lakatos Dominik ugyan visszahozta övéit a meccsbe, de a folytatásban a Karcag kinyitotta az ollót és végül nagyarányú győzelmet aratott.

Győrösi Péter srácai Csengerbe látogattak szombat délelőtt. Gyors gólváltással indult a mérkőzés, a hazai vezető találatára Komódi Ferenc válaszolt. Félóra múlva ismét a hazaiaknál volt az előny, ám ekkor még Magyari Bence egalizált, viszont az újabb szabolcsi találatra már nem sikerült reagálni, így megszakadt a győzelmi széria.

Szintén a Csengerrel találkozott Szabó Imre alakulata. A fiúk nem a legjobb napot fogták ki, eléggé akadozott a játék, ráadásul hátrányba is kerültek. Tóth Nimród ugyan hamar egyenlített, de az újabb hazai találatra már nem érkezett válasz, így 2-1-re nyert a Csenger.

U19

MLSZ Regionális U19 Délkelet "B" csoport 6. forduló

Hajdúszoboszló – DSI Debrecen: 0-1 (0-1)

DSI Debrecen: Meszesán – Virág, Zsoldos, Juhász, Nagy Á., Papp P., Vietorisz (Bodnár 46’), Haraszin, Bagi (Törőcsik 63’), Berki, Lukács (Szabó Z. 46’)

Edző: Jankovics Sándor

Gólszerző: Nagy Á. 45’

Jankovics Sándor: Hajdúszoboszlón eddig nem sok babér termett az ellenfeleknek. Úgy léptünk pályára, hogy megfogadtuk, megtartjuk a tabellán az első helyünket. Önbizalommal tele fociztak a fiúk. Olyan gólt rúgtunk, melyet a nagyok is megirigyelhetnek. Nagy Ákos szuper találatával begyűjtöttük a pontokat idegenben. Nem szeretnénk lejjebb csúszni a dobogón.

U17

MLSZ Regionális U-17 Kelet "A" Csoport 6. forduló

DSI Debrecen – Cigánd: 3-1 (2-1)

DSI Debrecen: Szász – Kalmár (Bácsi 60’), Szőllős, Havasi (Kapczy 60’), Tasi B., Tasi A. (Lengyel 80’), Győri (Kozma 86’), Szopka, Pistritu (Juhász 80’), Varga D. (Czakó 60’), Vietorisz

Edző: Bende Tibor

Gólszerzők: Szőllős 26’, Pistritu 31’, Kalmár 48’

Bende Tibor: Magabiztosan fociztunk, az egyetlen gólt az ellenfelünk pontrúgásból szerezte. Az egész mérkőzésen többet birtokoltuk a labdát, a kapura lövések száma is nálunk volt magasabb. Nemcsak a játékkal, de a csapatom magabiztosságával is elégedett voltam.

U16

MLSZ Regionális U-16 Keleti-csoport 6. forduló

Jászberény – DSI Debrecen: 0-2 (0-1)

DSI Debrecen: Sinka – Kalapos (Virág 82’), Kocsis, Rácz (Hosszú 82’), Keszler (Szalontai 82’), Kovács, Kéki, Gulyás (Varga V. 82’), Pecséri (Máté 57’), Kiss I. (Tóth Z. 68’), Szilágyi (Takács 57’)

Edző: Kaszás János

Gólszerzők: Kalapos 12’, Takács 81’

Kaszás János: Nem volt zökkenőmentes ez a délután Jászberényben. Egy órával később kezdtünk, mert a játékvezetői öltöző kulcsát nem találták a szervezők. Szerencsére a várakozás nem zökkentette ki a srácokat, mert kapott gól nélkül lehoztuk a találkozót, úgy, hogy rúgtunk kettőt. A sikerünk teljesen megérdemelt.

U15

MLSZ Regionális U15 Kelet B-csoport 6. forduló

DSI Debrecen – Mátészalka: 1-3 (1-1)

DSI Debrecen: Dán, Fehér (Kuczhár 57’), Nagy A., Kicsák (Nagy R. 54’), Kozák (Karap 54’), Veres, Salánki (Filep 65’), Keczán, Tóth R., Lengyel (Márton 65’), Bodea (Tuss 65’)

Edző: Takács András

Gólszerző: Fehér 4’

Takács András: Jól kezdtük a mérkőzést, a vezetést is megszereztük. Ezután többször hibáztunk, így a Mátészalka kiegyenlített, igaz egy öngól után. A második játékrészben a Szalka akarata jobban érvényesült, rúgtak még kettőt, így egyenlíteni már nem tudtunk. Sajnálom, hogy 3 : 1 arányban elvesztettük a mérkőzést.

U14

MLSZ Regionális U14 Kelet B-csoport 6. forduló

DSI Debrecen – Karcag: 2-7 (1-4)

DSI Debrecen: Bíró – Lakatos, Fülöp, Vezendi, Szőke, Lehner, Baranyai, Egeresi, Pásztor, Nagy R., Nagy L.

Edző: Cseke Bence

Gólszerzők: Szőke 10’, Lakatos 47’

U13

MLSZ Regionális U-13 Északkeleti-csoport 5. forduló

Csenger – DSI Debrecen: 3-2

DSI Debrecen: Cseke – Komódi, Magyari, Kiss S., Milbik, Tóth K., Varga L., Gulyás, Mosdóczi

Cserék: Horváth T., Holhós, Sebők, Bendik

Edző: Győrösi Péter

Gólszerzők: Komódi 5’, Magyari 47’

Győrösi Péter: Sajnos veszítettünk Csengerben, a hazaiak 3-2 arányban felülmúlták csapatomat. Véget ért egy győzelmi szériánk, és ebben a fiúk vastagon benne vannak. Ezen a derbin elveszítettük a párharcok kilencven százalékát, ami miatt bosszús vagyok. Elmondtam a gyerekeknek, nem elég, ha elhisszük, hogy mi vagyunk a legjobbak, tenni is kell érte.

U12

MLSZ Regionális U-12 Északkeleti-csoport 5. forduló

Csenger – DSI Debrecen: 2-1

DSI Debrecen: Szerepi-Nagy, Tóth N., Melczer, Sipos, Aukszi, Palczert, Szűcs, Nagy G., Müller

Cserék: Szilágyi, Dombrádi, Kiss Cs., Béres

Edző: Szabó Imre

Gólszerző: Tóth N. 48’

Szabó Imre: Nagyon gyenge napot fogtunk ki. Rossz felfogásban, enerváltan, kevés futással, sok technikai hibával játszottunk, egy nálunk gyengébb ellenféllel szemben, akik lelkesedésben felül múltak bennünket. Igaz, hogy három alapember tőlünk hiányzott, de ezt a meccset nélkülük is nyerni kellett volna.