Hatvannégy egyesület 270 dzsúdósa lépett tatamira az ifjúsági B-korcsoportos országos bajnokságon a Ceglédi Judo Központban.

A lányoknál nyolc, míg a fiúknál tíz súlycsoportban avattak bajnokot a korosztályos versenyen. A klubok közül 33 tudott legalább egy érmet szerezni, és tizenegy egyesületnek sikerült arannyal hazatérnie. A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola szakosztályából a 44kg-os Gönczi Dorina szerepelt a legjobban, aki végül a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Négy cselgáncsozónk az ötödik helyen végzett (Wladimir Danica, Leel-Őssy Luca, Kriuchkov Valentin, Kriuchkov Iván), ketten pedig (Oláh Flóra, Nagy Orsolya Zsófi) a hetedik helyen zártak a 2003-as születésűek és fiatalabbak mezőnyében.