Az úszó országos bajnokság utolsó napján a DSI Debrecen három kiválósága, két számban állt rajtkőre.

Azzal, hogy csütörtökön a DSI Debrecen 4×100-as női gyorsváltója ezüstérmet szerzett, teljessé vált a medálgyűjtemény, Senánszky Petra aranya és Halmai Petra bronza után ezüstöt is begyűjtöttek úszóink.

Az ob zárónapján három kiválóságunk két számban állt rajtkőre. 50 mellen Gál Olivér a negyedik legjobb időt úszva (28.38) került a délelőtti előfutamokból a délutáni döntőbe. Szintén ott lehet a fináléban Halmai Petra, aki szintén 50 mellen vívta ki az indulás jogát, aki 32.20-nál állította meg az órát. Klubtársa, Molnár Flóra 33.60-as idővel a 15. helyen ért célba. A döntőben Olivér 28.21-et úszott, amely a negyedik legjobb volt, ám három külföldi versenyző előzte meg, így magyar bajnokként jöhetett ki a medencéből, Petra pedig 32.31-nél csapott a célba és zárt a 8. helyen.

Flóra délelőtt még 100 pillangón is megmérettette magát, mely számban olyan klasszisok ugrottak medencébe, mint a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka, vagy Verrasztó Evelyn és Jakabos Zsuzsa. Kiválóságunk célba érése után 01:04.12-t mutatott az óra, amely 22. legjobb volt a 63 fős mezőnyben.