Békéscsabán rendezték meg a Medencés Hosszútávúszó Országos Bajnokságot.

A DSC-SI kiválósága, Gál Kincső ott folytatta, ahol Plzenben nemrég abbahagyta. A csehországi, négy nemzet – lengyel, cseh, szlovák, magyar- úszóit felvonultató Olimpiai Reménységek versenyén 800 gyorson második- míg 400 gyorson a harmadik helyen csapott célba.

Ezt követően a békéscsabai OB-n szintén két érmet szerzett. Az U14-U15-ös korosztályban 1500 gyorson Ő állította meg először az órát (17:11,15), míg 5000 méteren szintén dobogóra állhatott, annak is a második fokára (00:59:38,70). Pál Adél az U12-U13-as mezőnyben a 3000 méteres gyorsúszásban egy ezüstéremmel gazdagította éremkollekcióját (36:29,34), a fiúknál pedig a 2003-as születésű Lukács Levente 5000 méteren az ötödik helyen végzett.