Labdarúgóink a Cigánd és a Mátészalka ellen léptek pályára.

Továbbra is őrzi veretlenségét a DSC-SI U15-ös gárdája. Benczik Zsolt csapata hazai pályán a középmezőnyhöz tartozó Cigánd ellen meccselt, akik már a 3. percben megszerezték a vezetést, de Szutor Tamásnak a szünetig elért mesterhármasával már a cívisvárosiaknál volt az előny, melyet a lefújásig sikerült növelni.  A forgatókönyv az U14-es találkozón is hasonló volt, annyi különbséggel, hogy a DSC-SI fordítás után a vendégek egyenlíteni tudtak.

Kétszer is vezetett Mátészalkán az U17-es csapatunk, bosszantó, hogy a három helyett csak egy pontot sikerült hazahozni. A két évvel idősebbek találkozóján a félidei 1-1 után megrázta magát Selyem Nándor együttese, és a 25 perc alatt szerzett négy gólnak köszönhetően sima győzelmet aratott.

Eredmények:

5. forduló

U-14 II. osztály Észak-Kelet:

DSC-SI - Cigánd 2 – 2 (0-1)

Gólszerző: Szegvári Ákos, Széll Balázs

Edző: Szabó János

Értékelés:,, Az első félidőben pontatlanul és nagyon sok hibával játszottunk, nem véletlenül kerültünk hátrányba. A második játékrészben hamar sikerült egyenlítenünk és némileg feljavult a játékunk. Közel álltunk a győzelemhez, de ez végül nem jött össze. Összességében igazságos pontosztozkodás lett a végeredmény.

U-15 II. osztály Észak-Kelet

DSC-SI - Cigánd 6 – 1 (3-1)

Gólszerző: Szutor Tamás (3), Girán Gábor, Udvarhelyi Barna, Kelemen Márk

Edző: Benczik Zsolt

Értékelés:,, Hazai pályán, szakadó esőben fogadtuk a Cigánd csapatát. Belealudtunk a mérkőzésbe, az ellenfél meg is szerezte a vezetést. Nem játszottunk jól, kapkodtunk, nem mertük birtokolni a labdát. Egyéni villanásokból így is fordítani tudtunk, ez önbizalmat adott a csapatnak és összességében a játékunk is feljavult. Az igazi erőpróba a következő két mérkőzésen jön.

5. forduló

U-17 III. osztály Észak-Kelet:

Mátészalka - DSC-SI 2 – 2 (0-1)

Gólszerző: Nemes Zétény, Bökönyi Adrián,

Edző: Jankovics Sándor

Értékelés:,, Végig nagy iramú mérkőzésen, helyenként jó játékkal, rengeteg helyzetet kihagyva, már a zsebünkbe éreztük a győzelmet, amikor a 88. percben egy kapus hiba következtében öngóllal egyenlítettünk az ellenfél számára. A hátralévő időben már képtelenek voltunk a kapuba találni, pedig még volt két 100%-os helyzetünk a mérkőzés végén. Remélem ez a keserű döntetlen rádöbbenti csapatomat, hogy a győzelemért többet kell tenni.

U-19 III. osztály Észak-Kelet:

Mátészalka - DSC-SI 1 – 5 (1-1)

Gólszerző: Szabó Lajos (2), Szabó Bence, Arany Márió, Gál András

Edző: Selyem Nándor

Értékelés:,, Betömörülő védekezést választó csapat ellen kellett játszanunk, ami kissé nehezebbé tette játékunk sikerességét. Bár az első félidőben is volt több lehetőségünk ezek kimaradtak. A második felvonásban már rengeteg lehetőségünk volt, melyből néhányat sikerült gólra váltani. Sikerünk megérdemelt."