Megnyerte saját rendezésű tornáját a DEAC, miután a hétvégén az Oláh Gábor utcai sportcsarnokban rendezett háromcsapatos tornán jobbnak bizonyult a Bajai Bácska és DKA-DEAC csapata ellen. Ez utóbbi csapat a Debreceni Kosárlabda Akadémia és a DEAC NB2-es gárdájából állt össze. Az alkalmi csapatépítésre azért volt szükség, mert többen is az utolsó napokban mondták vissza a kupán való részvételt.

Kosárlabda fiú     2015-09-15Kosárlabda fiú

A pénteki napon a két debreceni együttes mérkőzött meg egymással. Már a találkozó elején a tapasztaltabb DEAC-os különítmény ragadta magához a kezdeményezést. Gyors és látványos támadásaiknak, valamint agresszív védekezésüknek köszönhetően, a félidőben az eredményjelző negyvenegy pontos különbséget mutatott. A fordulás után sem változott a játék képe, Nagy Botondék könnyű kosarakkal és lehengerlő csapatjátékkal tovább növelték az előnyüket, s megérdemelten nyerték meg a mérkőzést meggyőző különbséggel.

DKA-DEAC – DEAC 57-129 (16-30; 6-33; 23-36; 12-30) DKA-DEAC: Gál K. 5/3, Szendrei 2, Tóth 8/6, Khakunov 2, Jávor 11/3 cserék: Helgason 8, Asztalos 9, Szakács 9, Opre 3. DEAC: Kovács 11, Vas 9, Szarka 19, Nagy Be. 15/3, Nagy Bo. 19/12 cserék: Takács 18/3, Kaluha 15/9, Lippai 7, Pék 16/6.

A torna második napján a fiatalabbik hajdúsági alakulat látta vendégül az NB1/B nyugati csoportjának negyedik helyezettjét, a Bajai Bácska csapatát. A vendégek nagyszerűen vették fel a ritmust, s magassági fölényüket kihasználva hamar hét pontos előnyre tettek szert. A debreceniek azonban nem adták fel, s remek kinti dobásokkal a negyed végére már a vezetést is átvették. A szoros eredmény állandósulni látszott, egyik csapat sem tudott ellépni ellenfelétől, végül egy pontos DKA előnnyel vonulhattak a nagyszünetre a felek. Mindkét alakulat kipróbált több védekezési és támadási formációt, készülve a hamarosan rajtoló bajnokságra. Az összecsapás vége kifejezetten izgalmassá vált, s a végjátékban még a győzelmet is sikerült kiharcolniuk a cívisvárosiaknak, jóval tapasztaltabb vendégeik ellen. A sikert beárnyékolja Kaluha Csaba súlyosnak tűnő térdsérülése, az első diagnózis szerint hosszú hónapokat lesz kénytelen kihagyni.

DKA-DEAC – Bajai Bácska 78-74 (21-18; 16-18; 22-17; 19-21) DKA-DEAC: Lippai 15, Helgason 2, Opre 4, Kaluha 5/3, Erdei 30/21 cserék: Tóth 12/12, Gál K. 2, Khakunov 2, Jávor-, Szendrei-, Asztalos 2, Szakács 4 Bajai Bácska: Ágfalvi 4, Mándity 18, Délity 4, Braun 2, Nagy D 13/6 cserék: Katyanszky 14/6, Franczva 3, Pálkerti G. 6, Pálkerti T 2, Szabo-, Koller 4, Fehér 4

A vasárnapi napon a DEAC a bácskaiakkal csapott össze. Az első félidőben megállíthatatlannak bizonyultak Dr. Nagy Ágoston fiai, s ragyogó dobóformát mutatva a mérkőzés felére gyakorlatilag eldöntötté tették a találkozó végkimenetelét. Rengeteg szerzett labda, gyors labdajáratások és látványos hazai kosarak jellemezték az első játékrészt. A harmadik negyedben már több mint harminc pontos különbséget is mutatott az eredményjelző, s tetemes előnyük tudatában a hajdúsági csapat még azt is megengedhette magának, hogy a mérkőzés végére kicsit leüljön a játékuk. A játék képe alapján akár egy komoly verésbe is beleszaladhattak volna a bajaiak, a tizennégy pontos hazai siker a vendégekre nézve hízelgő.

DEAC – Bajai Bácska (37-22; 28-16; 17-15; 16-31) DEAC: Takács 4, Kovács 13/3, Szarka 9/9, Nagy Be. 8, Nagy Bo. 13/6 cserék: Patkovic 12/3, Vas 11, Pék-, Erdei 17/9, Lippai 6, Gál B. 4, Kiss- Bajai Bácska: Ágfalvi 12, Mándity 13, Délity 6/6, Braun 2, Nagy D. 9 cserék: Katyanszky 9, Szabó 2, Koller 13/6, Franczva 7, Fehér 3/3, Pálkerti G. 8, Pálkerti T. -.

DEAC Kupa végeredménye: 1. DEAC 2. DEAC-DKA 3. Bajai Bácska