Négy csapatunk lépett pályára a hétvégi fordulóban, mely játéknapot két győzelemmel és két vereséggel zárták fiataljaink.

Jankovics Sándor legényei a városi rivális otthonába látogattak vasárnap reggel, hogy megmérkőzzenek a DEAC együttesével. A lehető legjobb y indult a mérkőzés, hat perc alatt kétgólos előnyre tettek szert tanítványai. Ekkor még visszatudott jönni a meccsbe a fekete-fehér gárda, ám a folytatásban ellentmondást nem tűrően futballoztak fiaink, akik minden hibáját kihasználtak ellenfelüknek és végül 9-1-es győzelemmel zárták a derbit. A begyűjtött pontoknak köszönhetően megszilárdították vezető pozíciójukat a táblázaton.

Az idei szezonban még nem nyertek meccset Kaszás János tanítványai, akik csak egy pontot tudtak begyűjteni az elmúlt négy fordulóban. Ezen kívántak változtatni, azt pedig nem csak eltervezték, meg is valósították. Kéki László révén már a 10. percben sikerült megszerezni a vezetést, majd a félidő vége előtt Kovács Dániel duplázta meg az előnyt. Ezt sikerült megőrizni a második játékrészben, így az U15-ösök végre győzelmet ünnepelhettek a mérkőzés végén.

Takács András fiaira komoly kihívás várt, ugyanis a bajnoki cím első számú várományosának, a Tarpának az otthonában léptek pályára. A zömében ukrán fiatalokból álló szabolcsiak dolgát csak 40 percig tudta megnehezíteni csapatunk, bár már ekkor kétgólos előnyre tett szert a Tarpa. A második gélidőben kidomborodott a két gárda közti különbség, a hazaiak újabb négy gólt szerezve 6-0-ra megnyerték a párharcot.

Az U14-esek számára nem alakult jól eddig az idei szezon, ugyanis még nem sikerült pontot szerezniük. Abban bíztunk, ez változni fog, de csalódnunk kellett, a Loki Focisuli minden hibát kegyetlenül kihasznált, a kimaradt helyzetek is visszaütöttek és Cseke Bence legényei 7-1-es verséggel zárták a 4. fordulót.

U19

MLSZ Regionális U19 Délkelet "B" csoport 5. forduló

DEAC – DSI-Debrecen: 1-9 (1-3)

DSI-Debrecen: Meszesán – Virág (Mátyás 70’), Zsoldos (Bagi 66’), Juhász N. (Kovács D. 70’), Nagy Á. (Juhász F. 72’), Papp P., Vietorisz (Bodnár 66’), Vadon, Haraszin, Berki (Vadász 46’), Lukács (Szabó Z. 72’)

Edző: Jankovics Sándor

Gólszerzők: Nagy Á. 5’, 50’, Vadon 6’, 75’, Berki 27’, Virág 47’, 67’, Lukács 63’, Bagi 84’

Jankovics Sándor: Egész héten erre a rangadóra készültünk. Tudtuk, hogy a DEAC nem könnyű ellenfél, ez be is igazolódott. Teljes erőbedobásra késztették a srácokat. A fegyverünk a letámadás volt, ami már az első tizenöt percben bejött, hiszen 2-0-ra vezettünk. A szünetig még rúgtunk egyet, igaz az ellenfél is betalált. A második játékrészben hamisítatlan örömfocit mutattunk be, mindenkinek lehetőséget tudtam adni. A szép számú közönség vastapssal jutalmazta a 9-1 arányú sikerünket. Nem lesz könnyebb a jövő heti meccsünk sem, Szoboszlón nem szokott babér teremni az ellenfeleknek. Mi azonban győzni megyünk, ez listavezetőként kötelességünk is.

U16

MLSZ Regionális U-16 Keleti-csoport 5. forduló

DSI-Debrecen – Karcag: 2-0 (2-0)

DSI-Debrecen: Sinka – Kalapos (Hosszú 88’), Kocsis, Rácz (Tarr 88’), Keszler, Kovács D., Kéki, Pecséri (Gulyás 58’), Kiss I. (Szalontai 88’), Szilágyi (Tóth B. 58’), Takács (Virág 58’)

Edző: Kaszás János

Gólszerzők: Kéki 10’, Kovács D. 43’

Kaszás János: Végre minden úgy alakult, ahogyan már hetek óta szeretnénk. Az egész meccsen uraltuk a játékot, az akaratunkat rákényszerítettük a Szolnok megyeiekre. Kellet ez a 2-0-ás Karcag elleni győzelem a lelkünknek is, mert így közelebb kerültünk a közép mezőnyhöz.

U15

MLSZ Regionális U15 Kelet B-csoport 5. forduló

Tarpa – DSI-Debrecen: 6-0 (2-0)

DSI-Debrecen: Dán, Fehér (Nagy R. 41’), Nagy A. (Márton 56’), Kicsák (Kuchár 62’), Kozák (Filep 56’), Veres, Salánki, Keczán, Tóth R. (Szász 62’), Lengyel, Bodea

Edző: Takács András

Takács András: Tudtuk, hogy a Tarpa jó csapat, az utánpótlásuk kiváló. Be is igazolódott a sejtésünk, mert hamar vezetést szereztek, igaz büntetőből. Ezt a szünetig még eggyel megtoldották. A pihenő után sem találtunk rajtuk fogást, végig azt láttuk a pályán, hogy a hazaiak rákényszerítik akaratukat a mieinkre. A 6-0 arányú vendéglátó győzelem így teljesen megérdemelt.

U14

MLSZ Regionális U14 Kelet B-csoport 5. forduló

Loki Focisuli – DSI-Debrecen: 7-1 (4-1)

DSI-Debrecen: Bíró – Lakatos, Sebők, Fölöp, Baranyai, Egeresi, Pásztor, Nagy R., Szőke, Varga L., Nagy L.

Edző: Cseke Bence

Gólszerző: Szőke 30’

Cseke Bence: Az ellenfél végig egységesebb, szervezettebb csapat benyomását keltette. Elsősorban a védekezésbeli hibáink és a kihagyott négy óriási ziccerünk is a megérdemelt kudarcunkhoz vezetett. Nem vagyunk hullámvölgyben, de ez most így sikerült. Gratulálok a Lokinak a 7-1 arányú győzelmükhöz.