A mögöttünk hagyott hétvégén külföldön és hazai viadalon álltak rajthoz a DSI Debrecen triatlon szakágának versenyzői, akik szép eredményekkel tértek haza.

Szombaton a francia kisváros, Quiberon adott otthont a triatlon világbajnoki-sorozat (WTCS) következő állomásának, ahol a világ legjobbjai álltak rajthoz. A rendkívül erős elit mezőnyben a DSI Debrecen két kiválósága, Dobi Gergő és Pusztai Dóra is megmérettette magát. Gergő pályafutásában történelmi jelentőségű volt az egynapos viadal, ugyanis először állhatott rajthoz ebben a rangos sorozatban. Fiatal triatlonosunk az 51 fős mezőnyben a 32. helyen zárt, ezzel értékes olimpiai kvalifikációs pontokat zsebelt be. Vasárnap rendezték a mix-váltó versenyt, ahol Dobi Gergő mellett Pusztai Dóra erősítette a magyar csapatot, amely kvartett végül 15. helyen végzett.

A magyar élvonal Ajkán gyűlt össze, amely városban rendezték a Sprint Távú Országos Bajnokságot. Sportolóink halmozták a sikereket, az ifik között Marádi Gergő nem talált legyőzőre és bajnoki címet ünnepelhetett. Az elit kategóriában Dobi Lili nyújtott remek teljesítményt, aki remek versenyzéssel a 3. helyen ért célba. Az UP2-es korosztályban a Marádi Gergő, Tomka Ézer, Szilágyi Bálint alkotta csapatunk a dobogó második fokára állhatott fel. Az érmek mellett többen is előkelő helyen zárták a bajnokságot.

Eredmények

Gyermek: Máthé Alíz 18. hely, Tóth Szofi 22. hely

Serdülő: Daku Regina 8. hely, Máthé Anna 23. hely

Elit: Dobi Lili 3. hely, Válek Zsófia 8. hely, Daróczi Péter 4. hely, Daróczi Tamás 8. hely, Hoffmann Krisztián 14. hely

Ifjúsági: Marádi Gergő 1. hely, Tomka Ézer 4. hely, Bódizs Áron 7. hely, Nagy Kata 13. hely, Mándy Áron 25. hely

Junior: Szilágyi Bálint 10. hely, Fekete Zétény 19. hely


Fantasztikus hétvégét zártak triatlonosaink

TOVÁBBI AKTUALITÁSOK