A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola atlétika szakosztálya által szervezett meghívásos versenyen a nők és a férfiak is 800 méteren álltak rajthoz.

Kiváló időben mérték össze tudásukat a magyar és a román atléták a két kör során. A hölgyeknél a TFSE sportolója, Ferencz Anna volt (2:08.74) a leggyorsabb, megelőzve az élete legjobbját elérő (2:10.79), öt évvel fiatalabb K. Szabó Gabriellát (DSC-SI). Harmadik helyen csapattársa, Kácser Zita ért célba (2:11.11).

A férfiaknál Együd Máté (TFSE) nyert (1:51.05), Coman Nicolae-Marian (1:51.53) és a hazai színekben versenyző, egyéni csúcsot elérő Reguly Ábel (1:52.97) előtt. Érdekesség, hogy a futamban a DSC-SI további atlétái kivétel nélkül új egyéni rekordokat értek el, így Fándly Márk Dániel, Lendvai András, Sós Barnabás, Jakab András, Stiegelmayer András és Dávid Viktor is örülhetett a nap végén.

Fotó: Sós Barnabás