MASZ Nyílt Fedett pályás versenyt, továbbá Újonc és Serdülő Országos Bajnokságot rendeztek a Syma csarnokban.

A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola két atlétája, Kozák Luca és Kerekes Gréta simán verte a mezőnyt 60 gáton, kettőjük csatájából ezúttal Luca jött ki jobban, aki 8,30-as új egyéni csúcsával két századra megközelítette az 1979 óta fennálló up.rekordot. A versenyszezont ausztriai sikerekkel kezdő Kerekes Gréta 8,35-öt teljesített. Örömteli, hogy mindketten tagjai a márciusi, portlandi fedett pályás világbajnokságra készülő válogatott keretnek.

800 méteren szintén debreceni aranyéremnek tapsolhatott a publikum, Palásti Luca 2:17.84-es idővel utasította maga mögé a mezőnyt.

A 13-15 évesek egyéni országos bajnokságán 46 számban avattak bajnokot, az aranyérmeken 25 szakosztály sportolói osztoztak. Öt-öt első helyet szereztek az ARAK és az MVSI, négyet a Békéscsabai AC, hármat-hármat a DSC-SI és a Vasas SC korcsoportos legjobbjai.

A serdülőknél a cívisvárosi, 2002-es születésű Halász Kristóf 60 méteren harmadik, míg magasugrásban a második helyen végzett.

Egyéni legjobbját futotta (41.96) K.Szabó Gabriella 300 méteren, a remek teljesítmény után ezüstérmet vehetett át. Hajdú Bettina nagyon szép futással, jó versenyzéssel és új egyéni csúccsal (2:18.03) szerzett serdülő magyar bajnoki címet 800-on. Szintén élete legjobbját érte el (9.13) 60 gáton Petrozsényi Júlia, ez az idő az ezüstéremhez volt elég.

Nem talált legyőzőre a DSC-SI 4x200 méteres váltója, a Kerekes Dominika, Petrozsényi Júlia, Rácz Vivien, K. Szabó Gabriella összetételű kvartett 1:47.35-ös idővel előzte meg a KARC csapatát.

Az újoncoknál is van debreceni bajnok, Arany Gergő 300 méteren, új egyéni csúccsal (41.83) győzött.