A DSI Debrecen hat labdarúgó csapata lépett pályára az elmúlt három napban és zárták 4-1-1-es mérleggel a hetet.

U19

Derbivel folytatta a felsőházi szereplést Jankovics Sándor csapata, tanítványai ugyanis a DEAC ellen léptek pályára. Bár ifistáink voltak a párharc esélyesei, ugyanis a fekete-fehérek pont nélkül szerénykedtek a táblázat végén, egy városi párharcban soha nem lehet biztosra menni. A DEAC kezdte jobban a mérkőzést, már a 10. percben megszerezte a vezetést. A félidő derekától viszont átvette a játék irányítását csapatunk, ennek meg is lett az eredménye, a 25. minutumban Bagi Tamás egyenlített, majd nem sokra rá Nagy Ákos fordított. A félidő vége előtt Vietorisz Áron is feliratkozott a gólszerzők közé. A második játékrészben a DEAC mindent megpróbált, hogy zárkózzon, de Haraszin Zsombor az 57. percben végleg lezárta az összecsapást.

MLSZ Regionális U19 Délkelet Felsőház 6. forduló

DSI Debrecen – DEAC: 4-1 (3-1)

DSI Debrecen: Meszesán – Zsoldos (Vietorisz B. 46’), Juhász N., Nagy Á. (Tar 76’), Papp P., Vietorisz Á. (Szabó Z. 62’), Haraszin, Bagi (Törőcsik 46’), Berki (Juhász F. 76’), Bodnár, Lukács (Kovács D. 62’)

Edző: Jankovics Sándor

Gólszerzők: Bagi 25’, Nagy Á. 28’, Vietorisz Á. 36’, Haraszin 57’

Jankovics Sándor: Egy helyi derbinek az ad különös pikantériát, hogy az ellenfelek játékosai jól ismerik egymást, barátok. A mérkőzéseken ezt azonban félre teszik. Mi most másodjára győztük le az egyetemi egyesület 19 évesekből álló korosztályos gárdáját. Igaz, mindkét együttes a végletekig küzdött, de a csatából mi kerültünk ki nyertesen. Győzelmünket óriási fegyverténynek könyvelem el.

U16

A listavezető elleni bravúrgyőzelem kellő önbizalommal vértezte fel Kaszás János legényeit, akik magabiztosan várták a sereghajtó Sárréti elleni párharcot. Csapatunk az első félidőben visszafogott teljesítményt nyújtott, a házigazdák pedig lelkesen futballoztak és a 24. percben megszerezték a vezetést. Valószínű, srácainknak jót tett szünetben a fejmosás, mert a második játékrészben beindult a gépezet. Az 57. percben Orsó Árpád egyenlített, három minutum múlva pedig Keszler Benjámin kezdte meg a gólgyártást, gyors egymásutánban háromszor vette be a Gyöngyhalászok kapuját. A végeredményt a mérkőzés hajrájában Nagy Zsombor állította be.

MLSZ Regionális U-16 Keleti-csoport 14. forduló

Sárréti Gyöngyhalász – DSI Debrecen: 1-5 (1-0)

DSI Debrecen: Sinka (Lukács 46’), Szalontai (Fejér 67’), Kalapos, Kocsis, Tarr (Esztergomi 46’), Keszler, Orsó, Pecséri, Kiss I., Nagy Zs., Szilágyi (Varga V. 65’)

Edző: Kaszás János

Gólszerzők: Orsó 57’, Keszler 60’, 63’, 68’, Nagy Zs. 80’

Kaszás János: Igazán rosszul kezdtük a mérkőzést a Füzesgyarmat ellen. Az első félidőben nem találtuk saját játékunkat, kerestük a labdát. Szünet után magasabb fokozatba kapcsolt a csapat, a hazaiak nem tudtak ez ellen mit kezdeni. Ekkor még ellenfelünknél volt az előny, de beindult a DSI henger. Szebbnél szebb gólokat lőttünk, a végén 5:1-et mutatott az eredményjelző a javunkra. Persze, hogy boldogok vagyunk.

U15

Április 2-ra nem fognak jó szívvel visszaemlékezni Takács András fiai, ugyanis ezen a napon nagy pofonba szaladtak bele. A Mátészalka már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést, 40 percnyi játék után már öttel vezettek a szabolcsiak. Fordulás után mindent egy lapra feltéve rohamoztak fiataljaink, de a védelem fellazult, a hazaiak pedig tovább nyitva az ollót, még kétszer betaláltak.

MLSZ Regionális U15 Kelet Középház 2. forduló

Mátészalka – DSI Debrecen: 7-0 (5-0)

DSI Debrecen: Dán – Lengyel, Nagy A., Tuss (Farkas 41’), Kicsák, Kozák (Kuczhár 58’), Veres, Keczán, Karap, Márton, Bodea

Edző: Takács András

Takács András: Beleszaladtunk a késbe. Rengeteg a hiányzónk betegségek miatt, és ez már két hete tart. Az első félidőben átrohant rajtunk a Szalka, ötöt rúgtak. Szünet után próbáltunk kozmetikázni az eredményen, jobban kinyíltunk, így kaptunk még kettőt. Sajnos a nagyarányú vereségünk ezen a vasárnapon, a túlzott gólkülönbség ellenére is jogos volt.

U14

Két döntetlen után első győzelmét szerette volna megszerezni Cseke Bence csapata, melyre jó esély kínálkozott, ugyanis a szintén nyeretlen Miskolcot fogadták vasárnap délben. A borsodiak voltak harcosabbak az első félidőben és a 16. percben meg is szerezték a vezetést. Szünetben szerencsére sikerült rendezni a sorokat, már szemre tetszetősen futballoztak ifjoncaink. Ez meg is hozta a gyümölcsét, a második félidő elején Lakatos Dominik egalizált, majd a 60. percben Szőke Zalán fordított. Már zsebben érezhették a három pontot a Cseke-tanítványok, ám az utolsó percben a vendégek ismét betaláltak, így ismét döntetlennel zárták a mérkőzést fiataljaink.

MLSZ Regionális U14 Kelet Alsóház 4. forduló

DSI Debrecen – Miskolc: 2-2 (0-1)

DSI Debrecen: Bíró – Bihari, Lakatos (Farkas 66’), Tóth B., Szőke, Lehner, Baranyai, Fekete, Egeresi, Pásztor, Nagy L.

Edző: Cseke Bence

Gólszerzők: Lakatos 42’, Szőke 60’

Cseke Bence: A mai mérkőzésen az volt a célunk, hogy megszerezzük idei első győzelmünket. Ehhez az elváráshoz csak a második félidőben tudtunk felnőni. Az első játékrészben kiegyenlített mezőny munkát láthatott mindenki, de sajnos, ami ránk jellemző, az most is bekövetkezett: a Miskolc egy távoli lövésből vezetést szerzett. Fordulást követően a fiúk érezték a rangadó súlyát, óriási energiát mozgósítottak, aminek eredményeként megfordították az állást, már mi vezettünk 2-1-re. Zsebünkben érzetük a három pontot, amikor a végén a vendégek, egy vitatott szituáció után egyenlítettek. Egy megnyert meccset engedtünk ki a kezünkből, de mégsem tudom elmarasztalni a társaságot. Hétről, hétre egyre többet dolgoznak, remélem hamarosan az első győzelmünk is megszületik. Gratulálok a srácoknak a hozzáállásuk, az akaratuk és a küzdeni tudásuk miatt, ez pedig a jövőre mindenképpen bizakodásra adhat okot.

U13

Szárnyal a bajnokságban Győrösi Péter alakulata, sorban születnek a győzelmek. Ezt a jó sorozatot szerették volna folytatni pénteken is, mely játéknapon a Hajdúszoboszló otthonába látogattak. Gyors gólváltással indult a mérkőzés, a fürdővárosiak vezető találatára Mosdóczi Botond válaszolt. A kék-fehérek próbálták védeni legalább a döntetlent, de Kiss Sebestyénnek sikerült fordítania. A második negyedben még tudtak egalizálni a fürdővárosiak, ezzel azonban az összes puskaporukat ellőtték. Nem úgy srácaink, akik megrázták a gólfát, a hátralévő időben Komódi Ferenc mesterhármast ért el, míg Mosdóczi is második találatát jegyezhette, így 6-2 lett a vége.

MLSZ Regionális U-13 Északkeleti-csoport 14. forduló

Hajdúszoboszló – DSI Debrecen: 2-6 (1-1, 1-1, 0-2, 0-2)

DSI Debrecen: Cseke – Komódi, Gulyás, Sebők, Varga L., Milbik, Tóth K., Csáki, Mosdóczi

Cserék: Kovács-Vitéz, Magyari, Kiss S., Mráz, Bendik

Edző: Győrösi Péter

Gólszerzők: Mosdóczi 8’, 75’, Kiss S. 23’, Komódi 50’, 58’, 78’

Győrösi Péter: Jó szokásunkhoz hűen, már az első percekben gólt kaptunk. A hazaiak ekkor elkönyvelték a győzelmüket, beálltak a bunker focira. Néhány perc sokk után aztán kapcsoltak a gyerekek és elkezdődött az igazi játék részünkről. A félidőt még kihúzták a vendéglátók döntetlennel, ekkor 2-2 volt az állás. Szünet után aztán kezdődött az öröm foci. Elsősorban Komódi Feri villogott, a bal lába háromszor is durrant. 22 méterről olyan gólt ragasztott az ellenfél hálójába, amit a felnőttek is megirigyelhetnének. A vége 6-2 lett a javunkra. Idegenben ez megsüvegelendő.

U12

Szabó Imre gyerekei is a fürdővárosban léptek pályára péntek délután, ám ez a mérkőzés kiélezettebb volt. Jó ritmusban és lendületesen fociztak ifjoncaink, több helyzetet kidolgoztak, de csak a második negyedben sikerült mattolniuk a hazaiak védelmét, igaz, akkor Tóth Nimród és Kakó Balázs révén kétszer is betaláltak. A folytatásban többet támadtak a kék-fehérek, ennek meg is lett a gyümölcse, a 69. percben szépítettek, ám az egyenlítésre már nem futotta erejükből.

MLSZ Regionális U-12 Északkeleti-csoport 14. forduló

Hajdúszoboszló – DSI Debrecen: 1-2 (0-0, 0-2, 0-0, 1-0)

DSI Debrecen: Szerepi-Nagy – Tóth Ni., Tóth Ná., Illés, Szűcs, Nagy G., Nagy R., Müller, Kakó

Cserék: Melczer, Béke, Sipos

Edző: Szabó Imre

Gólszerzők: Tóth Ni. 25’, Kakó 29’

Szabó Imre: Először a legfontosabb: nyertünk 2-1 arányban úgy, hogy négy hiányzónk is volt ezen az összecsapáson. Mindezen nehézségek ellenére egy nagyon jó iramú mérkőzésen, már az első félidőben eldönthettük volna a találkozót. A két gólunk mellett rúgtunk még három kapufát és elhibáztunk jónéhány ziccert. A második játékrész kiegyenlítettebb küzdelmet hozott, érződött a csapaton a fáradtság, de csak azért, mert nem bírtuk végig az általunk diktált iramot. Ekkor többet támadott a Szoboszló, mi elsősorban a kontrákra építettünk. Egy helyzetet kihasznált az ellenfél ebben az időszakban, de a győzelmünk nem forgott veszélyben. Nagyon büszke vagyok a srácokra, gratulálok nekik.