A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola és a Nyíregyházi Sportcentrum atlétái nyerték a Csapatbajnokság döntőjét a BHSE előtt. A harmadik legtöbb pontot az UTE – MTK Budapest gyűjtötte.

Címvédőként vágott neki a Csb székesfehérvári fináléjának a DSC-SI és az NySC közös csapata, amely tavaly nagyon simán szerezte meg az aranyat. Idén szorosabb csatában ugyan, de sikerült a szomszédváraknak az elsőséget megőrizniük, melyért rengeteget tettek a cívisvárosi sportolók.

Kazi Tamás 800-on és 1500 méteren is maga mögé utasította a mezőnyt, míg 400 gáton a Szuperliga döntő után újra a Koroknai testvérek voltak a leggyorsabbak, annyi különbséggel, hogy most Tibor ért elsőként célba Máté előtt. A CSb versenyébe beszámító félmaratonon az egyéni csúcsot javító Juhász Balázs termelte a legtöbb pontot a közösbe, míg a 4x400-as, második helyezett váltóban ,,csak” a mieink kaptak helyet (Koroknai Tibor, Gutema Emanuel, Kazi Tamás, Koroknai Máté).

Debreceni házidöntőt hozott a női 100 gát, ahol Kerekes Gréta magabiztosan nyert Kozák Luca előtt. Gréti mindemellett 100 méteren második- míg Luca 200-on harmadik helyen futott be. Nehéz, de annál sikeresebb hétvégén van túl a 3000 méteres akadályfutásban élen záró Kácser Zita, aki másnap a Wizz Air Budapest Félmaratont is megnyerte, csapattársa, az egyéni csúcsot futó Gulyás Vera előtt, majd visszatérve a CSb helyszínére az 5000 méteres szám után is dobogóra állhatott.

Rúdugrásban Klekner Hanga a Szuperliga döntő után most is ezüstös teljesítménnyel végzett, míg a Sárkány Fannit és Aradi Bernadettet a soraiban tudó 4x400-as váltó harmadikként ért célba.

A címvédésért sokat tett a magasugrást nyerő, nyíregyházi Bakosi Péter, sőt a szabolcsiak több dobogós helyezéssel járultak hozzá a közös sikerhez.