A 121. Atlétikai Országos Bajnokságon öt bajnoki címet szerzett a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola, a verseny után sportolóink értékeltek.

A 100 gáton győztes Kerekes Gréta:

,,Nagyon örültem a győzelemnek, hiszen nagyon jó mezőny gyűlt össze 100m gáton. Már napokkal az OB előtt készültem mentálisán, és éreztem, hogy fejben fog eldőlni. A futás napján nem hazudok, eléggé izgultam, de ezt jó jelnek fogtam fel és az adrenalin szintem a fellegekben járt, mire elkezdtem melegíteni. Nagyon jól ment a melegítés, éreztem, hogy ez a nap az enyém lehet, viszont alázatosan, magabiztosan csináltam a bemelegítésemet.

Az előfutamban elért eredményemmel nem voltam elégedett, jobban szerettem volna kezdeni (13.57), de a döntőbe én kerültem be a leggyorsabb idővel és ez is adott egy plusz erőt. A döntőre nagyon felszívtam magam, mert tudtam, hogy nem lesz könnyű menet. Tisztában voltam vele, hogyha egy picit is hibázok, akkor már csak az ezüstérem kerülhet a nyakamba. Ennek ellenére nyugodt tudtam maradni és hittem magamban. A rajt után elég jól haladtam a gátak között, de aztán klubtársam Kozák Luca mellém ért és éreztem, hogy ritmust kell váltanom a nyeréshez. Ez sikerült is és a szemem sarkából a táv végére már senkit nem érzékeltem magam mellett. Hihetetlenül örültem, hiszen tavaly nem tudtam megvédeni a bajnoki címemet sérülés miatt, de most 2016-ban enyém a fedett pályás és a szabadtéri országos bajnoki cím is.”

A bajnokság után kaptam egy hét pihenőt, viszont nem sok idő jut pihenésre, mert a barátommal költözünk Budapesten, valamint neki kezdődik a felkészülés (jégkorong).  Azért volt két szabadnapunk mindkettőnknek, amit el tudtunk tölteni a Balatonon. Augusztus közepétől pedig újra munkába állok, hiszen szeptemberben még a Csapat Bajnokságon és a Szuperliga döntőn is rajthoz állok.

A 400 gáton bajnok Koroknai Tibor:

,,Nagyon kellemes élmény volt a bajnokság. Kiváló időjárási körülmények között két lehetőségem volt arra, hogy jó eredményt fussak. Mind a kettővel meg vagyok elégedve. A 4x400- as váltóban mindenki kihozta magából a maximumot, de a gödöllőiek most erősebbek voltak.”

A 800 és 1500 m aranyérmese,Kazi Tamás:

,,Természetesen nagyon örülök, és ha lehet ilyet mondani, büszke is vagyok magamra, pontosan az elmúlt hetek történései miatt. Sikerült fejben túllépnem Rión, és a következő feladatokra koncentrálni. Rég nem látott erős mezőnyben tudtam ennyire dominálni 800-on és 1500-on is, és ezzel jelentősen hozzájárultam ahhoz, hogy a DSC-SI a bajnokság legeredményesebb klubja legyen.

Eszem ágában sincs leállni, nyaralni, nem ezért dolgoztam egész télen. Ameddig tudok, versenyzek, a Szuperliga Döntőn mindkét középtávon indulok, a Csapat Bajnokság Döntőjében pedig a lehető legtöbb ponttal szeretném segíteni a klubbot.  Amennyiben lesz rá lehetőségem, akkor külföldi versenyeken is szeretnék indulni, de ezzel kapcsolatban még nincsenek pontos információim.

A jövő év szempontjából nagyon fontosnak tartom, hogy idén amennyire tudom, kitoljam a szezonom és minél többször induljak az új távomon, 1500 méteren. Fontos, hogy stabilizáljam azt, amire idén oly sokszor képes voltam, sőt, ha lesz rá esély, akkor mindent meg fogok tenni, hogy egyéni csúcsot érjek el, még ebben az évben.”